ÇARO hem yönetimde hem denetimde

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), Turist Rehberleri Birliği (TUREB) III. Olağan Genel Kurulu’nda Türkiye genelindeki tüm oda delegelerinin oylarıyla hem yönetimde hem de denetimde görev almaya hak kazanan tek oda oldu.

ÇARO’nun haberine göre Türkiye’de kurulu bulunan 13 turist rehberi meslek odasının üst kurulu olan Turist Rehberleri Birliği’nin III. Olağan Genel Kurulu, 10 Mart 2019 tarihinde 130 delegenin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Ahmet Zeki Apalı’nın açılış konuşması ile başlayan genel kurulda daha sonra Divan başkanlığı ve divan üyelikleri salonda bulunan delegelerin oylaması ile belirlendi.

TUREB Başkanlığı için Ankara Turist Rehberleri Odası delegesi Suat Tural ile Antalya Turist Rehberleri Odası delegesi Atilla Şükrü Nilgün yapılan seçim sonucunda Suat Tural başkan olarak seçilirken, ÇARO Delegesi Adem Biçer TUREB Yönetim Kurulu Üyesi olarak, ÇARO Yönetim Kurulu Başkanı ve delegesi Ü. Cihan Müşterioğlu ise TUREB Denetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

Böylelikle ÇARO, TUREB) III. Olağan Genel Kurulu’nda Türkiye genelindeki tüm oda delegelerinin oylarıyla hem yönetimde hem de denetimde görev almaya hak kazanan tek oda oldu.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com