Sağlıkçılar Mehmetçik Vakfı Yararına Kermes Düzenledi

Çanakkale Sağlık-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında, Mehmetçik Vakfı yararına kermes düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumu ile başlayan etkinliğe, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız da katıldı.

14 Mart Tıp Bayramı, hafta boyunca Çanakkale’de düzenlenen pek çok etkinlikle kutlandı. Dün ise Cumhuriyet Meydanı’nda, Çanakkale Sağlık-Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarının çelenk sunma töreni vardı.

Çelenk sunumunun ardından topluluk adına konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Sinem Topaloğlu “İnsanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen bu kutsal ve saygın mesleği fedakarlıkla yerine getiren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen törenin ardından ise topluluk, İskele Meydanı’na yürüyerek burada Mehmetçik Vakfı yararına tertip edilen kermese katıldı. Sağlık çalışanlarının kendi elleriyle yaptığı yiyeceklerin satılarak gelirinin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağı kermes organizasyonuna, ilerleyen saatlerde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız da katıldı.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com