“Bana Oy Vermekle Cennete Girmezsiniz!”

Gider’den Sivri Çıkış: “Bana Oy Vermekle Cennete Girmezsiniz!”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Mart ayı toplantısına katılan AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, son günlerde sıklıkla eleştirdiği Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ‘Ülgür Çanakkale seninle özgür!’ sloganına atıfta bulunarak “Ülgür, Çanakkale seninle özgür demek, kimsenin haddi değildir. Bu yüzden ‘Ayhan, Çanakkale seninle özgür’ gibi bir söylemde asla bulunmam. Bana veya bir başkasına oy verirseniz cennete gitmeyeceksiniz. Ya da özgür de olmayacaksınız. Bunun için oy veren zaten vermesin” şeklinde konuştu. Gider’in bu çıkışı ise yakın zaman önce AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın, Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin’e oy isterken kullandığı “Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, mahşerde beraat belgeniz olacak” ifadelerini akla getirdi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Mart Ayı Meclis Toplantısını geçtiğimiz gün ÇTSO Kongre Salonu’nda gerçekleştirdi.  Toplantıya ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider ile ÇTSO yönetimi ve diğer üyeler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay yaptı. Okyay, konuşmasında yerel seçim sürecine de değinerek “31 Mart’ta seçimden kim galip çıkarsa çıksın, kazanan Çanakkale olsun” dedi. Okyay’ın ardından kürsüye çıkan meclis üyelerinden Murat Aydoğdu’nun geçtiğimiz ayla ilgili faaliyetler hakkında bilgi vermesinin akabinde sözü Ayhan Gider devraldı.

“Kenti yeni bir bakış açısıyla yöneteceğiz”

Gider, yapığı konuşmada Çanakkale için farklı bir vizyon geliştirmeyi hedeflediğini söyleyerek “Biz, Çanakkale’yi yeni ve çözüm odaklı bir bakış açısıyla yönetmek istiyoruz. Kentin sorunlarının ve çözüm yollarının da farkındayız. Bugüne dek pek çok farklı görüşten çok sayıda sivil toplum örgütleriyle toplantılar yaptık. Fikirler edindik, planlamalar yaptık. Çanakkale’ye baktığımızda gördüğümüz ise şehrin ana eksinin turizm ve öğrenci şehri olduğu… Onun için böylesine güzel bir şehirde sanayi olmasın istiyoruz. Böyle bir istihdam boşluğu da yok. Bu yüzden yöneleceğimiz ilk alan turizm ve eğitim olacak. Üniversite bölümlerini geliştirmek ve trafik sorununu çözmek bağlamında otopark sözümüzü tutmak olacak” şeklinde konuştu.

“Oyla özgür olunmaz, oyla cennete gidilmez!”

Ayhan Gider, konuşmasının devamında yerel seçim sürecinde CHP Belediye Başkanı ve adayı Ülgür Gökhan’ın ‘Çanakkale seninle özgür’ sloganını eleştiriler yöneltti. Bir kentin, herhangi bir isimle ‘özgür’ olacağının vaat edilmesinin ‘hadsizlik’ olduğunu söyleyen Gider, şu ifadelere yer verdi:

“Şunu açıklıkla belirtmek istiyorum ki, kim seçilirse seçilsin, ‘bana oy verdiniz diye kimse cennete girmeyecek!’ Böyle bir şey yok. Ya da kimse özgür de olmayacak. ‘Ayhan Çanakkale seninle özgür olacak’ demek kimsenin haddi değildir. Bu, ‘Çanakkale Belediye Başkanı unvanı’ ile söylenecek bir söz olamaz. Zaten bana bunun için oy verecek olan hiç vermesin.”

“Ak Parti’ye oy veren cennete gider” sözleri akla geldi…

Gider’in, bir partiye oy vermekle özür olunacağı ya da cennete gidileceği anlayışını absürt bulması ve bunu konuşmasında alenen dile getirmesi ise akıllara yakın zaman önce AK Parti’yi karıştıran Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın tartışmalı sözlerini getirdi.

İsmet Yılmaz ne demişti?

Bir dönem TBMM Başkanlığı, Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlığı da yapmış olan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, partisinin Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin için, “Hilmi Bilgin’e desteğinizi bekliyorum. İnanıyorum ki Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, yarın ruzi mahşerde sizin berat belgelerinizden biri olacaktır, diye düşünüyorum” şeklinde konuşmuş, AK Parti’ye oy vermenin cennete gitmenin yollarından biri olduğunu ima etmişti.

Ayhan Gider’in, Yılmaz’ın sözlerinin üstünden kısa zaman geçtikten sonra böyle bir çıkış yapması ise oldukça dikkat çekti.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com