İstihdam Toplantısı Valilik’te yapıldı

İstihdam Seferberliği 2019 Toplantısı Çanakkale Valiliği’nde gerçekleştirildi. Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapılan toplantıya Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Meclis Başkanı Abdullah Deniz,  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan,  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hilmi Ercan, ÇTB Genel Sekreteri Sevcan Elver katıldı.

ÇTSO’nun haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen “İstihdam Seferberliği 2019” programı çalışmalarına Çanakkale’de hız kesmeden devam ediliyor.

Türkiye genelinde 2,5 milyon kişiye istihdam olanağı sağlayacak program kapsamında Çanakkale’de yapılacak çalışmalar Vali Orhan Tavlı başkanlığında;  ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz,  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan,  ÇTB Genel Sekreteri Sevcan Elver’in bulunduğu toplantıda ele alındı.

Toplantıda, Çanakkale’de faaliyet gösteren Meslek Kuruluşları ile İŞKUR VE SGK gibi istihdama destek veren kurumların daha sıkı işbirliği içerisinde çalışmaları vurgulanırken, kısa ve orta vade de yapılacak istihdam çalışmaları için alternatif seçenekler değerlendirildi.

“Odamız bünyesinde KOSGEB İrtibat Ofisi açtık, İŞKUR ve SGK destek masaları oluşturduk”

İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları hakkında bilgi veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Üyelerimizin Devletimiz tarafından sağlanan tüm destek ve teşviklerden maksimum seviyede yararlanabilmek için Odamız bünyesinde KOSGEB İrtibat Ofisi kurduk. İŞKUR ve SGK işbirliğinde Odamız bünyesinde her Çarşamba günü “İstihdam Destek Masaları” oluşturduk. Bu sadeye üyelerimiz Odamıza işlemleri için geldiği zaman başka bir Kuruma gitmesine gerek kalmadan istihdam ile ilgili tüm mevzuat hakkında yetkililerden bilgi alabilecek.” diyerek, Çanakkale il genelinde istihdam çalışmaları hakkında bilinçlendirme faaliyetlerinin Kurumlarla işbirliği içerisinde artarak sürdürüleceğini ifade etti.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com