Geleceğin Akıllı Şehri ‘Çanakkale’ Olacak!

‘Geleceğin Akıllı Şehirleri için Ortaklık Projesi’nin açılış ve strateji geliştirme toplantısı, Parion Hotel İmroz Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tarragona Belediyesi ve Çanakkale arasındaki işbirliğini geliştirmeyi amaçlayan toplantıya İspanya Tarragona Belediye Başkan Yardımcısı Begoña Floría ve Tarragona Akıllı Kent Platformu Genel Müdürü Gustavo Cuadrado katıldı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise iki kenti kaynaştıracak projeden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Tarragona Belediyesi, Tarragona Akıllı Şehir Platformu ve Türkiye Bilişim Vakfı ile ortaklaşa yürüttüğü Geleceğin Akıllı Şehirleri için Ortaklık Projesinin Açılış ve Strateji Geliştirme Toplantısı, dün Parion Hotel’de gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi ve Tarragona Belediyesi arasındaki işbirliği oluşturmayı hedefleyen projeler bütünün tüm detaylarının konuşulduğu toplantıda, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Tarragona Belediye Başkan Yardımcısı Begoña Floría ve Tarragona Akıllı Kent Platformu Genel Müdürü Gustavo Cuadrado ve çok sayıda yetkili katıldı.

Başkan Gökhan, Akıllı Şehir Platformu’nun hayata geçirilmesin enine boyuna konuşulduğu toplantı sonrasında, “Yeni dönem projelerimiz arasında yer alan Akıllı Kentleşme sürecinde İspanya’nın Tarragona şehri ile Avrupa Birliği tarafından eşleşme programına kabul gördük. Bu kapsamda ‘Geleceğin Akıllı Şehirleri İçin Ortaklık Projesi Açılış Toplantısı’ için bir araya geldik” yorumunu yaptı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com