Gezici Kütüphaneye Bahar Geldi

Baharın gelişiyle birlikte Çanakkale’de canlandı. Hafta sonu yeşil alanlarda pek çok etkinlik gerçekleştirilirken Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne bağlı Gezici Kütüphane aracı da bahara yönelik çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz cumartesi günü kordon boyunda güneş saatinin yanında hizmet veren gezici kütüphane, rekor sayıda kitabı ödünç verme işlemi yaptı. Çocukların, gençlerin ve ailelerin yoğun ilgisiyle karşılaşan kütüphanede her yaş grubuna uygun kitaplar, dergiler ve hatta Cd’ler bulunuyor.

İLK ÜYELERİN SEVİNCİ GÖRÜLMEYE DEĞER

Kordon boyunda birçok kişinin dikkatini çeken kütüphaneyi ilk kez gören ve kullanım kurallarını öğrenerek üye olan vatandaşların sevinci görülmeye değerdi.

Kordondaki etkinliğin ardından Özgürlük Parkı’nda 10 Mart Pazar Günü vatandaşların hizmetine sunulan kütüphane etkinliklerle şenlendi. Gezici kütüphanenin, ay sonuna kadar Pazar günleri özgürlük parkında olacağı öğrenilirken, kütüphane gönüllü ekibiyle birlikte çocuklar için de etkinlikler düzenlendi.

MASAL DİNLEYİP OYUNLAR OYNADILAR

Kütüphanenin duyurusuyla çimenlerin üzerinde toplanan çocuklar masal dinleyip, oyunlar oynadılar. Etkinliklerle coşan çocuk grubuna ilgi giderek arttı. Birçok çocuğun katılımıyla genişleyen çemberde minikler müzik eşliğinde dans edip birbirleriyle yarıştı. Etkinlik sonunda gezici kütüphaneyi ziyaret eden aileler, üye olup kitap ödünç aldılar. Gezici kütüphaneye olan yoğun ilgi, Esenler Mahallesi’nin de kütüphane ihtiyacını bir kez daha gözler önüne serdi.

Gazetemize konuşan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, meydanlardaki etkinliklerin ve çocuklara yönelik faaliyetlerin tüm hızıyla devam edeceği müjdesini vererek, halkımızın kütüphanenin sosyal medya hesaplarını takip ederek, etkinlikleri öğrenebileceğini kaydetti.

Gizem Erdoğan

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com