Silahlı yağmacılar operasyonla yakalandı

Geçtiğimiz hafta Çan-Yenice Karayolu üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen silahlı soygun olayının faillerinden 4’ü Biga’da, 1’i ise Çan’da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyon neticesinde yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı’nın haberine göre geçtiğimiz hafta 5 Mart 2019 günü saat:01.20 sıralarında Çan-Yenice karayolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda meydana gelen silahlı soygunun ardından olaya müdahale eden Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, bölgedeki tüm kamera görüntülerini inceleyerek; kar maskeli ve eli silahlı bir şahsın soygunu yaptığı, plakasız bir motosikletle olay yerinden kaçtığını tespit etti.

Şahısla birlikte başka şüphelilerin de olabileceği değerlendirilerek özel bir ekip kuran Jandarma ekipleri, genişletilen soruşturmayla birlikte 5 Mart 2019 günü saat:15.30 sıralarında Çan ilçesi Derenti köyü yoluna bağlantılı stabilize yolda, plakasız, terk edilmiş vaziyette bir motosiklet bulunmasının akabinde bu motosikletin silahlı soygun olayı ile ilgili olabileceğini değerlendirdi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından olayla ilgili olarak yapılan açıklamada ayrıca şu ifadeler de yer aldı:

“Motosikletin kime ait olduğu ile ilgili yapılan araştırmada, Çan ilçesi Yaykın köyünden E.K. isimi şahsa ait olduğu, E.K. isimli şahsın ise yaklaşık iki yıl önce motosikleti M.K.’ye sattığı tespit edilmiş, M.K. kendine ait motosikletin çalındığını, Jandarmaya bildirmiştir.

Motosikletin Yaykın köyünden çalınmış olabileceği ve soygunu gerçekleştiren şahısların Yaykın köyünden olabileceği değerlendirerek şüpheli şahısların tespitine yönelik soruşturma genişletilmiştir. Yapılan araştırma neticesinde, Yaykın köyünden, kamera görüntülerindeki şahsın eşkâline benzeyen, şüpheli hareketleri olan ve olaydan bir gün önce araç kiralayan E.A. tespit edilmiştir. E.A gözaltına alınmış, alınan ifadesi ve kiraladığı araç ile ilgili yapılan detaylı araştırma sonucu meydana gelen silahlı soygun olayını E.A.’nın, U.A., A.T., M.A., ve Ş.A. isimli şahıslarla gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Şüpheli şahısların ilk olarak soygunu planladıkları, daha sonra soygun için araç kiraladıkları, kimliklerini gizlemek için motosiklet çaldıkları ve kar maskesi kullandıkları anlaşılmıştır. Şüpheliler kiraladıkları araca, çaldıkları motosikleti yerleştirip olay mahalline yakın bir yerde bırakmışlar, silahlı soygunu gerçekleştirmişlerdir. Sonrasında motosikleti araziye terk ederek olay yerinden kaçmışlardır.

Jandarma özel ekibinin yürüttüğü titiz çalışmalardan, şüphelilerin tüm gizlenme çabaları boşa çıkarılmış, olay tüm detaylarıyla aydınlatılmıştır.

Jandarmanın silahlı yağmacılara yaptığı operasyonunda; 4 şüpheli Biga’da, 1 şüpheli ise Çan’da yakalanmıştır.

Şüpheli E.A., U.A., A.T. ve M.A., 7 Mart 2019 günü sevk edildikleri mahkemece tutuklanmış, Ş.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com