Veda Meclisi

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi cuma günü son İl Genel Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Üyelerin büyük çoğunluğunun bir daha aday olmadığı mecliste son oturumda veda havası hakim oldu. Üyelerin birbirinden helallik aldığı, konuşmalarda kardeşlik vurgusu yapıldığı mecliste 2014-2019 döneminde vefat eden meclis üyeleri rahmetle anılırken, yeni dönemde bayrağı devralacak yeni üyelere de başarılar dilendi.

Mart ayı meclislerinin son oturumu cuma günü İl Genel Meclisi toplantı salonunda, Ömer Şahin başkanlığında ve üyelerin tam katılımıyla gerçekleştirildi. Komisyonlara aktarılan gündem maddeleri oylanıp kabul edilirken, Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü tarafından okunan faaliyet raporu da oybirliği ile kabul edildi. Oylamaların ardından meclis üyeleri vedalaştı ve çıkışında da toplu fotoğraf çektirdi.

3 DÖNEMLİK ÜYELER DE VEDA ETTİ

Gündem maddelerinin ardından ilk veda konuşmasına başlayan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Aldığımız son kararların hayırlı olmasını dilerim. Bu geçen 5 sene içerisinde Çanakkale’de iyi hizmetler yaptığımıza inanıyorum. Yeri geldi ortak kararlar aldık yeri geldi iller bankası noktasında tartıştık. Ancak meclisimizde aldığımız kararlar ile iyi hizmetler yaptığımıza inanıyoruz. Değişik siyasi partilerin temsilcileri olarak buradayız. Hepimiz aynı fikirde değiliz. Yeri geldi gerildik ama birbirimize karşı saygıda hiç kusur etmedik. 5 yıl süresi içerisinde beraber çalıştığımız herkese teşekkür ederim.” dedi.

Korkmaz’ın ardından üçüncü dönemini dolduran ve meclise veda edecek isim olan CHP Biga Meclis Üyesi Ünsal Öntürk söz alarak “Benim üçüncü meclisim bu. 70-80 İl Genel Meclisi arkadaşım, dostum oldu. Her zaman iyi ilişkilerimiz oldu. Biga’da bir dostunuz, bir arkadaşınız var. Her zaman görüşmek isterim. Devam edecek arkadaşlara başarılar dilerim. İnşallah meclisimizi daha üst seviyelere çıkarırlar. Devam etmeyecek arkadaşlarıma da sivil hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

İyi Parti Gelibolu Meclis Üyesi Ferhat Özger de konuşma yaparak geçen 5 yılda hayatını kaybeden MHP’li Meclis Üyesi Recep Cahit Özer ve MHP’li Meclis Üyesi Kadri Şener’i anarak sözüne başladı. Özger, çalıştığı sürece birlikte siyaset yaptığı herkese ve özel idare çalışanlarına teşekkür etti.

Özger’in ardından CHP Ezine Meclis Üyesi Ali Akıncı ve MHP Bayramiç Meclis Üyesi Ali Koltuk da söz alarak meclise veda etti.

AYTOP: “KAPIM HEPİNİZE AÇIK”

Meclis Başkanı Ömer Şahin’in kendisinden zaman zaman görüşlerinden istifade ettiğini ifade ederek özellikle söz verdiği Eski Dönem Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Aytop da konuşma yaparak, “3 dönemdir büyük bir onur ile üyeliğini ve başkanlığını yaptığım bu meclisteki son görevimizi tamamladık. Bu süreçte 15 yıl da 10 yıl da 5 yıl da çalıştığımız var. Kendileriyle birlikte çalışmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Daire müdürlerimiz de bize bütün konulara hiç yanlış bir şey göstermeden destek oldular. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Aday olmayan arkadaşlarımıza da sivil yaşamlarında başarılar diliyorum. Uzun bir ömür temenni ediyorum. Ben de bir kardeşiniz ve abiniz olarak Çanakkale’de ikamet edeceğim. Yeni bir göreve talip olduk. Sonucun hayırlı olur inşallah. Buradaki bütün dostlarıma ve arkadaşlarıma kapım, gönlüm açıktır. Hangi konuda yardımım olacaksa her zaman hazır olduğumu belirtirim.” dedi.

ŞAHİN: “AYHAN  GİDER’E ÇIKTIĞI YOLDA BAŞARILAR”

Son olarak söz alan Meclis Başkanı Ömer Şahin, 2014-2019 döneminin kapanış konuşmasını yaparak, “Yapmış olduğumuz faaliyetler için hepinize ayrı ayrı özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkürler diliyorum. Aday olan arkadaşlarımıza çıktığımız bu yolda başarılar dilerim. İnşallah Çanakkale’mize, ülkemize, ilçelerimize ve köylerimize hizmet etmek nasip olur. Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya, bir önceki valimiz Sayın Hamza Erkal’a ve göreve geldiğimizde görevde bulunan Sayın Ahmet Çınar’a çok teşekkür ediyoruz. Yine Genel Sekreterimiz Abdullah Köklü’ye, bir önceki Genel Sekreterimiz Can Aksoy’a Göreve geldiğimizde genel sekreterlik görevini ifa eden Ayhan Gider’e teşekkür ediyoruz. Ayhan Bey’e ayrıca çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyoruz. Yine bu noktada Genel Sekreter Yardımcılarımız Celil Sezgin’e, Muzaffer Dağlar Beyefendiye teşekkür ediyoruz. Daha önce bu görevi ifa eden arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Öte yandan çok kıymetli daire müdürlerimize ve çalışanlarımıza, hepinize ayrı  ayrı teşekkür ediyoruz. Özveride bulundunuz, desteğinizi verdiniz bu özverili  çalışmalarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Meclis personellerimize ve şoförlerimize teşekkür ediyorum.

2014-2019 yılları arasında vefat eden kardeşimizi hakkın rahmetine uğurladık. Allah rahmet eylesin, mekanlarını cennet eylesin diyoruz. Yine bu çalışmalarımızın kamuoyuna iletilmesi noktasında, bizlere yardımcı olan ve halkla aramızda köprü görevi gören basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadeleriyle son meclisi kapattı.

Son toplantının ardından meclis üyeleri ile özel idare müdürleri ve çalışanları, Vali Orhan Tavlı’nın davetiyle düzenlenen veda yemeğinde bir araya geldi.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com