Konuşmacılar erkek, protestocular kadın!

Kepez’de düzenlenmesi planlanan Kepez’de Kadın Olmak isimli panel uzun zamandır sosyal medyada gündemdeydi. Kadınlar, kadınlar gününde konuşmacıların ve moderatörün erkek olduğu bir paneli protesto ettiler. Tartışmalı panel dün yapıldı ve ilk dakikalarda salonda ıslıklar duyuldu.

Kepez’de Kadın Olmak paneli uzun zamandır tartışılıyordu. Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen panel 4 erkek konuşmacı ve bir erkek moderatör ile dün saat 14.30’da yapıldı. Panelin ilk dakikalarında salonda bulunan bir grup kadın paneli protesto ettiler. Protesto edenler arasında Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Filiz Savaş’ta vardı. Erkeklerin konuştuğu kadın konulu paneli protesto eden kadınlar, “Bizim yerimize karar veriyorsunuz, bizim yerimize konuşuyorsunuz, bir de bize söz hakkı vermiyorsunuz. Tecavüzlerde, katledilen kadınlardan, tacizlerden de bahsedin” tepkisini gösterdiler.

“Ömer Faruk her zaman kadının, insanın kavgasını vermiştir”

Karşılaştığı tepkiye cevap veren Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Arkadaşlar demokratik tepkinizi gösteren. Sizin protesto edeceğiniz yer türkülü şarkılı yerlerdir. Burada toplantıyı biz organize ediyoruz, keşke sizde bir toplantı organize etseydiniz. Bu bir toplantı sabote etmeyin. Bakın, bu paneli Kepez Belediyesi organize ediyor, bu panelin beyni benim. Paneli ben icat ettim. Çanakkale STK platformları Dr. Ömer Faruk Mutan’ı bilirler. Ömer Faruk emek cephesinde olmuştur, kadının, insanın kavgasını vermiştir” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com