Ezine OSB Altyapı İhalesi 26 Mart’ta

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı ve Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Semizoğlu, “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’tan müjdeyi aldık. Ezine Gıda OSB Altyapı İnşaat İhalesi 26 Mart 2019’da gerçekleştirilecek.” dedi.

ÇTSO’nun haberine göre Oda Başkanı ve Ezine Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Semizoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Ezine OSB’nin yol, içme suyu, atık su, yağmursuyu, atık su paket arıtma tesisi, Telekom altyapı şebekesinden oluşan altyapı inşaat ihalesini 26 Mart 2019’da gerçekleştirileceğini açıkladığını belirtti.

Semizoğlu “Bakanımızdan müjdeyi aldık. Çanakkale için gerçekten bir gıda üssü ve istihdam kaynağı olacağına inandığımız Ezine Gıda İhtisas OSB, köprü kadar önemli bir yatırımdır. Bir yatırımdır fakat aynı zamanda bir gelişim projesidir, kümelenme örneğidir.  Ülkemizde görülmemiş bir hızla bürokratik işlemleri tamamlanmıştır. 91 sanayi parselinde inşallah ürünlerimiz katma değer yaratarak, marka değerlerimiz artarak üretilecek ve dünyaya tanıtılacak. Üretim ve ihracat hedeflerimize Çanakkale’den sağlanacak katkı artacak. Öncelikli sektörlerimiz arasında ilk sırada yer alan tarım ürünlerimizin üretilmesi ve işlenerek tarıma dayalı sanayimizin geliştirilmesi Çanakkale’mizin adının ve markalarının uluslararası piyasalarda da duyurulmasını sağlayacak.

Odamızın proje sahibi olarak başlattığı ve Çanakkale Valiliği himayelerinde sürdürülen çalışmalar;  Çanakkale Milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Bülent Turan’ın gücü ve desteği ile hızla yatırım programına alınarak İlimize kazandırılmıştır. Bu vesile ile tekrar; sürecin hızlandırılarak bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya, o dönemki Milletvekilimiz şimdi Çanakkale Belediye Başkan Adayı olan Sayın Ayhan Gider’e, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’na, Çanakkale Milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Bülent Turan’a, dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’ye, şimdiki Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım’a ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com