“Çanakkale’de kadınımız da özgür, biz de!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Belediyenin kadın çalışanlarına yönelik Marina Restoran’da kahvaltı programı düzenledi. Kahvaltının ardından konuşan Başkan Gökhan, “Biz Çanakkale’de demokrasiye inanmış insanlar olarak, kadının özgürlüğüne, haklarına hep birlikte sahip çıkıyoruz. Çünkü Çanakkale’de kadınımız da özgür biz de özgürüz” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gün dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programında belediyenin kadın çalışanlarıyla buluştu. Marina Restoranda gerçekleştirilen etkinliğe eşi Hale Gökhan’la birlikte katılan Başkan Gökhan, kahvaltının ardından ise günün anlamına dair bir konuşma yaptı.

“Bu bir kutlama değil, anma günüdür”

Gökhan, kadınların tarihin her evresinde ezilip hor görüldüğünü ve artık bu düzenin değişmesi gerektiğini ifade ederek “Kadınlar Günü’nün ortaya çıkışına bakarsak… Çarpık düzenin içinde ezilen kadınlar hak aramaya kalkıştı. Haklarını uzun çalışma saatlerine karşı çıkarak aramaya çalıştılar ve o zaman yerleşik düzenin elindeki güçler tarafından o 29 kadın işçi katledildi. O yüzden bu bir kutlama günü değil, anma günüdür. Bizler bugün dövülmüş, işkence görmüş, öldürülmüş kadınlarımızı da anıyoruz” şeklinde konuştu.

“Bizim endişemiz bu özgürlükleri kaybetmemek için…”

Gökhan, Çanakkale’de ise kadının özgür olduğuna dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplumda kadına karşı çarpık anlayış, maalesef bu çağda da ülkemizde var. Bu çok önemli bir toplumsal yaradır. Ama Çanakkale’ye baktığımızda çok şükür ki kadının yeri ve öneminin farkındayız. Biz Çanakkale’de demokrasiye inanmış insanlar olarak, kadının özgürlüğüne, haklarına hep birlikte sahip çıkıyoruz. Çünkü Çanakkaleli kadınlar bu şehirde özgürdür. Bu bizi oldukça mutlu ediyor. Çanakkale’de kadınımız da özgür biz de özgürüz. Bizim endişemiz bu özgürlükleri kaybetmemek için…”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com