Semizoğlu’ndan Turan ve Pakdemirli’ye teşekkür

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Çanakkale programına katılan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale bölgesi ormanlarının Orman Yönetim Konseyi (FSC) programına göre sertifikalandırılmaları konusunda büyük destek veren Bakan Pakdemirli’ye,  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a teşekkür etti.

ÇTSO’nun haberine göre Oda Başkanı Selçuk Semizoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Çanakkale ziyareti kapsamında Çanakkale Ticaret Borsasında düzenlenen toplantıya katıldı.

Sayın Bakan’a Çanakkale adına şükranlarını bire bir ileten Selçuk Semizoğlu: “Çanakkale % 53’ü orman ile kaplı bir İlimiz. Çanakkale Bölgesi ormanları için Çanakkale Bölge Müdürlüğü’nün FSC sertifikası bulunmadığından dolayı sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin ihracatları sekteye uğruyordu. Bu mağduriyetin giderilmesi için Oda olarak girişimde bulunduk. Söz konusu belgelendirme sistemi bir zincir olarak değerlendirilmektedir.

Ülkemizde hali hazırda Bolu, Muğla, Kastamonu, Zonguldak, Bursa, İstanbul Bölge Müdürlükleri’ne bağlı 29 işletme müdürlüğünde toplam 2,4 milyon hektar orman alanı Orman Yönetim Konseyi (FSC) programına göre sertifikalandırılmıştır.  Ancak % 53’ü orman olan Çanakkale’de ne yazık ki ormanlarımız bu belgeye sahip değil idi.  Orman belgelendirme işleminin asıl amacı,  ormanlarımızın ekolojik, ekonomik ve sosyal olarak yani sürdürülebilir olarak işletilmesi, ormanlarımızın bozulmasına ve yok olmasına yönelik endişelerin ortadan kaldırılmasıdır. Çanakkale Bölgesi ormanları diğer bölgelerimizden azımsanmayacak kadar öneme sahiptir ve bu belge olmazsa olmaz bir belgedir.  Bu konuda yaptığımız girişim sonuç verdi ve 2019 yılı Yatırım Programına alındı. Çanakkale Milletvekilimiz ve AK Parti Grup Başkan Vekili Sayın Bülent Turan’ın girişimleri, Sayın Bakanımızın büyük destek ve olurları ile Çanakkale Ormanları artık sertifikalı olacak. Tekrar, sektörümüz, Odamız ve Çanakkale adına şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com