Şanslıyız ki Yanık Ünitemiz var!

Yanık, insana “Düşmanımın başına bile vermesin” dedirten acılı, uzun ve yıpratıcı bir sağlık sorunu. İster kendi başınıza gelsin, isterse bir yakınınız ya da sevdiğinizin insanın ömründen ömür götürüyor.

Annemin bacağının yanmasıyla adım attığımız bu süreçte tedavinin en önemli parçasının moral ve sağlık personelinin yaklaşımı olduğunu bizzat yaşayarak tecrübe etme fırsatım oldu.

Sabaha karşı acıdan kıvranan annemle Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin Yanık Ünitesi’nden içeri adım attık.

Ne yaptığını gayet iyi bilen, yanık konusunda ciddi eğitimler almış olan personelin ilgisi insana hakikaten güven veriyor.

“İşte!” diyorsunuz, “Nihayet çözüm için doğru yerdeyiz.”

Bu arada uzun yıllar devlet kadrolarında görev yaptıktan sonra artık Özel Anadolu Hastanesi’nde çalışan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fehim Diker’e de bu satırlar aracılığıyla teşekkür etmem gerek. Çünkü gazetede çalışmama ve hatta Devlet Hastanesi’nde Yanık Ünitesi açıldığına dair haberleri sayfamıza taşımış olmama rağmen beni oraya gitmemiz konusunda yönlendiren kişi kendisidir. Şükranlarımı sunuyorum buradan.

O andan bugüne kadar (yaklaşık üç haftadır) bize sadece yanığa yönelik tedavi değil, bir nevi psikolojik destek de sunan, tek bir kez bile güler yüzlerini eksik etmeyen Yanık Ünitesi’nin tüm personeline ise buraya yazacağım hiçbir teşekkür kelimesi yetmeyecektir.

Nasıl beslenmemiz gerektiğinden tutun da hangi egzersizleri yapmamız gerektiğine kadar bizi sürekli bilgilendirdiler. Acıdan inleyen hastaya bir kez bile acısını hafife alıcı söz söylemedikleri gibi, gösterdikleri empati ile ayrıca moral de verdiler. Benzerini belki de ancak özel hastanelerde alabileceğiniz türden bir hizmet kalitesiyle bize bugüne kadar büyük destek oldular.

Başta Yanık Ünitesi Sorumlu Hekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Melih Bozyel olmak üzere,

Hâlâ devam eden bu süreçte bilgilerini, tecrübelerini, desteklerini üzerimizden eksik etmeyen Hemşireler Fatma Kunduz, Hanife Berberoğlu Uzun, Gonca Kaya İşleyen, Melek Bayırlı ve Yanık Ünitesi Personelleri Emrah Kaplan, İbrahim Akman, Derya Palavur, Zeka Çetin’e şükranlarımı sunuyorum.

Bu arada Çanakkale’de Yanık Ünitesi gibi bir nimet olduğunun da altını çizmek isterim. Lütfen herhangi bir yanığa maruz kaldığınızda yapacağınız ilk iş, kapı kapı dolaşmaktansa oraya gitmek olsun.

Yanık Ünitesi’nin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayağınıza taş değmesin.

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com