‘Bebek Dostu’ Sağlık Çalışanları Ödüllendirildi

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen ‘Bebek Dostu Hastane Plaket Töreni’ İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı’nın da katılımıyla gerçekleştirildi. Taşçı, hastane yönetici ve çalışanlarına plaketlerini bizzat kendi verdi…

Anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ kapsamında Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde bir tören düzenlendi.

Bayramiç, Biga, Çan, Ezine, Gelibolu Şehit Koray Onay, Gökçeada Devlet Hastaneleri, Özel Biga Can ve Özel Anadolu Hastanesi’nden sonra Ayvacık Devlet Hastanesi’nin de “Bebek Dostu Hastane” ödülüne layık görüldüğü törende, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, personele ödüllerini bizzat kendi teslim etti.

“Anne sütü ile sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz”

Hastane Başhekimi Uzman Dr. Ufuk Tali’nin de katılım gösterdiği tören öncesi konuşma yapan Ali Taşçı “Bizim amacımız, geleceğimiz olan çocuklarımızın, anne sütü ile beslenmelerini sağlayarak sağlıklı nesiller yetiştirmek. Burada gerçekleştirilen etkinlikte de vurgulamak istediğimiz bu. Ben plakete layık görülen tüm sağlık personelimizi cani gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Taşçı’nın konuşmasının ardından sahneye tek tek isimleri okunarak davet edilen personel, plaketle ödüllendirildi. Etkinlik, plaket töreninin ardından gerçekleştirilen kokteylle devam etti.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com