TKP, “Aydınlık bir gelecek için söz veriyoruz!”

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Türkiye Komünist Partisi üyeleri geçtiğimiz günlerde Mümtaz Pirinçciler Meydanı’nda basın açıklamasında bulundu. TKP’nin yapmış olduğu açıklamada, “Aydınlık bir gelecek için söz veriyoruz” vurgusu hakimdi.

Türkiye Komünist Partisi üyeleri Salı günü saat 18.00’de Mümtaz Pirinçciler Meydanı’nda bir araya geldiler ve basın açıklamasında bulundular. Açıklamanın konusu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ydü.

“Sosyalizme ihtiyacımız var”

Yapılan açıklamada, “Kadınların uğradığı haksızlık, ancak, erkek ve kadınlar arasında ‘insan’ olarak eşitliğin sağlanacağı sosyal koşullar yaratıldığında aşılacaktır” dedi. Yıldırım açıklamanın devamında şu ifadeleri dile getirdi; “Hepimizin bildiği gibi, kapitalistler tarafından yönetilen, kontrol edilen ve sömürülen toplumlarda kamusal alandaki cinsiyet ayrımcılığının önlenmesi; eşit işe eşit ücret ödenmesi; kürtaj ve boşanma hakkının tartışma konusu edilmemesi; bekar ebeveynlere yönelen ayrımcılığın engellenmesi; erkek şiddetinin önüne geçilmesi, o vakte kadar da kadınların erkek şiddetine karşı korunması; cinsel taciz, tecavüz ve aile içi şiddetin kesin olarak ortadan kaldırılması; herkese bir ev, iş, bedava sağlık hizmeti, eşit eğitim hakkı, ucuz ulaşım, ücretsiz kaliteli çocuk bakımı sağlanması ve benzeri taleplerin karşılanması beklenemez. Bunun için sosyalizme ihtiyacımız var.

“Söz veriyoruz”

Ben ve yoldaşlarım, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarken, bu vesileyle; tüm emekçilerin, halkın sesi olmaya, rant-soygun-sömürü içeren bu gerici, mülkiyetçi düzenin sonunu getirmeye, halkın örgütlülüğünü, birlikte hareket etme gücünü arttırarak aydınlık bir geleceği hep birlikte inşa etmeye söz veriyoruz” cümleleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com