Seferberliğin startı ÇTSO’dan verildi

İstihdam Seferberliği 2019 Programı kapsamında, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve SGK İl Müdürlükleri işbirliğinde, ÇTSO içerisinde “İstihdam Destek Masaları” oluşturdu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın haberine göre Oda’da gerçekleştirilen istihdam toplantısında, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Çanakkale SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, Genel Sekreter Sema Sandal ve destek personeli hazır bulundu.

“ÇANAKKALE İŞ DÜNYASI OLARAK İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 ÇALIŞMALARINA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale iş dünyası olarak ekonomimizde yaşanan daralmaları ancak alternatif çözümler üreterek ve daha çok çalışarak bertaraf edebiliriz. Devletimizin sağladığı yeni istihdam teşvikleri ve kısa çalışma alternatifleri ile personel çıkarmadan üretimi artırmaya yönelik çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz. İŞKUR ve SGK tarafından sağlanan bu desteklerden daha fazla üyemizin faydalanması ve haberdar olması amacıyla; Çanakkale İŞKUR ve SGK İl Müdürlerimizin işbirlikleriyle Odamızın hizmet binasında “İstihdam destek Masaları” kurduk. İstihdam Destek Masalarında her Çarşamba saat 13.30-17.30 saatleri arasında İŞKUR VE SGK uzmanları tarafından üyelerimizin; istihdam, teşvikler ve diğer tüm konularda sorularını cevaplamak ve destek vermek üzere birer personel bulundurulmasına karar verdik. İşverenlerimiz bu sayede Odamıza diğer işlemleri için geldiklerinde aynı zamanda yeni istihdam seferberliği ve tüm teşvikler hakkında da detaylı bilgi alabilecek.” diyerek, Odanın İstihdam Seferberliği 2019 çalışmalarına desteğinin artarak devam edeceğini belirtti.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com