EMEP, “Şiddet reva değil”

Emek Partisi (EMEP) Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla basın açıklamasında bulunuldu. Yapılan açıklamada, “Kriz kader değil, şiddet reva değil!” vurgusunda bulunuldu.

Emek Partisi (EMEP) Çanakkale İl Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle İl Başkanlığı’nda dün saat 13.00’te basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Yok denilen, yarı yarıya düştü ya da hissedilmiyor denilen enflasyon oranları, kendini oldukça belirgin biçimde, temel gıda maddelerine ve faturalara gelen zamlarda gösteriyor. İktidar, kapitalizmin yarattığı krizin yükünü yoksul emekçi ailelere en çok da kadının sırtına yüklüyor. Kriz var diyenler önce darbeci, terörist oldu. Sonra kriz dış güçlerin oyunu oldu” dedi. Yeltekin; “Krize, şiddete ve eşitsizliğe karşı gücümüzü, birliğimizi 8 Mart Cuma günü saat 17:30’da Eski Salı Pazarı önünde başlayacak olan mitingde gösterelim. Kriz kader değil! Şiddet reva değil! Krize, şiddete, eşitsizliğe karşı gücümüz birliğimiz!

Emekçiler, kadın emekçiler daha çok çalışınca yoksulluk azalmıyor. Kemerleri daraltınca, boğazdan kısınca, yoksulluk azalmıyor. Kadınlar yetememe duygusuyla depresyon yaşıyor, artan şiddetin hedefi haline geliyor. Kadına yönelik şiddeti önlemek yerine boşanma zorlaşıyor, nafaka hakkı gasp ediliyor. İktidar çocuk yaşta evlilik ve istismarı önlemek için hiçbir politika üretmezken, çocuk istismarcılarını ‘erken yaşta evlilik mağdurları’ olduğu gerekçesiyle affetmekten bahsediyor. Bu çocuk istismarıdır. Yoksul çocuklarını tarikat yurtlarına, kurslarına hapsedenler, Ensar’ı aklayanlar, tecavüzcü ve katillere iyi hal indirimleri uygulayanlar çocukları ve kadınları hem istismara, hem de her türlü cinsel saldırı ve işkenceye açık hale getiriyor. İstismarcıları affederek çocukların hayatını karartmanıza izin vermeyeceğiz” cümleleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com