“Bir Duruştur Çanakkale!”

Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılı dolayısıyla hazırlanan törenlerin kampanya teması için basın lansmanı gerçekleştirildi.

Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yılında hazırlanan programın ana temasının “Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale” konsepti, dün Kolin Otel’de düzenlenen lansman ile yerel ve ulusal basın ile paylaşıldı.

Lansman toplantısına Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ile yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldı.

“ÇANAKKALE’Yİ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DUYURACAĞIZ”

Sunum öncesi konuşma yapan Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “Bizim için önemli bu iki savaşı beraber işlemeyi düşündük.” diyerek şöyle devam etti: “Çanakkale, bu milletin dirildiği, kendine geldiği, küllerinden yeniden doğduğu bir yer. Cumhuriyet’in önsözünün yazıldığı bir yer. Bu nedenle ‘Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale!’ Çanakkale’nin bir duruş olduğunu, haksızlığa, emperyalizme karşı bir duruş olduğunu, vatan ve millet sevgisiyle bir duruş olduğunu vurgulamak istedik. Türkiye için hepimiz için önemli olan Çanakkale Savaşları ve Kurtuluş Savaşını birleştirmenin anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bunun ile ilgili bir çalışmamız oldu. Daha çok duyurmayı amaçladık. Örneğin 18 Mart haftasında düzenlenecek bütün maçlara bu sloganla çıkacağız. Kamu spotu için RTÜK ile görüştük, kanallarda yayınlanması için uğraşıyoruz. Başarabilirsek tüm sinemalarda, öncesinde bu kamu spotunu yayınlatacağız. Çanakkale’yi 18 Mart’ta tek bir dille güçlü bir şekilde tüm Türkiye’de hatta tüm dünyada duyurmayı arzu ediyoruz.”

Toplantıda Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Alan Tanıtımı ve Yönetimi Grup Başkanı Zeynel Bayseferoğulları tarafından yapılan sunumun ardından hazırlanan kamu spotu videosu izletildi.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com