Başkan Gökhan, “Sosyal Konutlarda son noktadayız”

Çanakkale Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan Salı günü saat 20.00’de Sosyal Komutlarda ikamet eden vatandaşlarla Çataltepeliler Derneği’nde bir araya geldi. Başkan Gökhan Sosyal Konutlarda oturan vatandaşlara, şu anda Sosyal Konutların riskli alan edilme süreci ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu ve “Artık son noktaya geldik. Bakanlıktan onay bekliyoruz” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan Salı günü saat 20.00’de Çataltepeliler Derneği’nde Sosyal Konutlar’da oturan vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Gökhan yapmış olduğu açıklamasında, “Artık son noktaya geldik, Bakanlık kararı bekleniyor” dedi.

Başkan Gökhan yapmış olduğu konuşmasında, “Şimdi bu alanın riskli alan olması ile ilgili Bakanlar Kurulu’nun karar vermesi noktasındayız. Artık bu evlerin oturulacak bir durumu yok. Onun için bir an önce, çok acele bir şekilde yapılması gerekiyor. Ama şartım şu, herkes burada kalmak koşulu ile bu işi çözmemiz lazım. Gerekirse Ankara’ya da gideceğiz, kapının önüne oturacağız ve bu işi yapacağız. Eğer devam edersem, bunun sözünü veriyorum. Eğer olmazsam da lütfen direnin ve hakkınızı arayın. Kararın Nisan ayı içerisinde Bakanlar Kurulu’ndan geçtiğini varsayarsak, 6 ay içerisinde işe başlamış olacağız. Hedefimiz en kısa sürede bu işi çözmek. Yeter ki Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilsin. Sonuçta bir yapım ihalesi olacak. Bunun masraflarını biz karşılayacağız. Sizlerden herhangi bir ücret talep etmemiz söz konusu değil. Sizin haricinizdeki, bize ait olan daireleri alacak olan kişilerin katkısını alacağız. Riskli alan ilan edilince bankalardan da düşük faizli kredi imkanları oluşabilecek. Yeni ev sahibi olacak insanları da bunlardan faydalandırarak, kısa bir süre içerisinde, fazla aksatmadan bu işi çözebiliriz” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com