Tekvandoda Çanakkale Rüzgârı

Katıldıkları her yarışmadan başarıyla dönen Çanakkaleli Tekvandocular bu kez de Bolu’da yapılan Yıldızlar Okullar Arası Grup Müsabakalarından iki altın iki bronz madalya kazandı.

Yıldızlar Okullar Arası Grup Müsabakaları 1-3 Mart 2019 tarihleri arasında Bolu’da gerçekleştirildi. Çanakkale’nin de aralarında bulunduğu grupta İstanbul, İzmir ve Bursa’nın yanı sıra birçok şehirden sporcu kıyasıya mücadele verdi.

Çanakkaleli sporcular 2 altın, 2 bronz madalya ile Çanakkale’ye döndüler. Ahmet Erdal ve İrem Dinç kategorilerinde şampiyon olurken, Gamze Helvacı ve Ezgi Nur Ünlü kategorilerinde 3. olarak 5-7 Nisan 2019 tarihlerinde Konya’da yapılacak olan Okullar Arası Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Çanakkale’de tekvando sporunun gelişimi ve ilerlemesi için yoğun çaba içinde olduklarını belirten Tekvando İl Temsilcisi Hasan Altunışık şunları söyledi:

“Gençlik iş ister, uğraş ister. Eğer ki biz bu gençliği spora yönlendiremez isek bu gençlik internet kafelere, boş uğraşlara, kötü yollara sapacaktır. ‘Sağlık, Spor ve Başarı için’ sloganıyla çıktığımız bu yolda Çanakkale gençliğini başarıya ulaştırmak ana gayemiz olmuştur. Dün ve bugün aldığımız başarılar gayemize ulaştığımızın delilidir ve yarın alacağımız başarıların da habercisidir. Biz baş koyduğumuz bu yolda her gün bir adım ileri gidebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Okullar arası Türkiye şampiyonasına gidecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum ve şampiyonluklarını görmeyi temenni ediyorum.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com