Askeri Tarihçiler Çanakkale Cephesi’ni konuşacak

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi etkinlikleri kapsamında düzenlenecek panelle Birleşik ve Müşterek Harekât Perspektiflerinden Çanakkale Cephesi masaya yatırılacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı “Birleşik ve Müşterek Harekât Perspektiflerinden Çanakkale Cephesi” konulu panelle, askeri tarihçiler Çanakkale Cephesi’ni konuşacak.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi etkinlikleri kapsamında düzenlenecek panele Antalya Bilim Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mesut Uyar, Alman Tarihçi Klaus Wolf, Milli Savunma Üniversitesi’nden Doç. Dr. Gültekin Yıldız ve Amerikalı askeri tarihçi Prof. Dr. Edward J. Erickson katılacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde; Çanakkale Savaşları Enstitüsü, Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi (AÇASAM) ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığı işbirliğinde gerçekleşecek panel, Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale Muharebeleri araştırmacıları için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Panel, 15 Mart 2019 Cuma günü saat 15.00’da İçdaş Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com