Onunki tam bir başarı hikâyesi…

O üç çocuk annesi ve tarih öğretmeni… Tarih öğretmeni bir anne olmanın ötesinde görme engelli bir şampiyon adayı. Judo branşında, Karaman’da düzenlenen turnuvada Türkiye ikincisi olan Özlem Göçmen ile Gündem Gazetesi olarak röportaj gerçekleştirdik. Göçmen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne sayılı günler kala Çanakkale’den kadının gücünü tüm dünyaya bir kez daha göstermiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde Karaman’da Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası düzenlendi. Düzenlenen turnuvaya Çanakkale’den Gören Kalpler Spor Kulübü Dernek Başkanı ve aynı zamanda sporcusu olan Özlem Göçmen’de katıldı. 3 çocuk annesi ve tarih öğretmeni olan Göçmen katıldığı turnuvada rakiplerini bir bir geçerek, Türkiye ikincisi oldu ve Çanakkale’ye bu gururu yaşattı. Özlem Göçmen aynı zamanda Milli Takım Kampına katılmaya hak kazandı.

Tüm bu başarıların yanı sıra Göçmen en büyük sorun sponsorluk dedi. Sponsorluk konusunda Çanakkale’deki kurum ve kuruluşlardan destek beklediğini belirten Göçmen, konaklamamız dahil bizim için ciddi sorun oluşturuyor dedi.

“Üç çocuk annesi bir tarih öğretmeniyim”

Özlem Göçmen, “Ben 1987 doğumluyum. Üç çocuk annesiyim. Bayramiç’te Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tarih öğretmeniyim. Geçen sene Şubat ayında Gören Kalpler Spor Kulübü Derneği’ni kurduk. Judo branşında bir turnuvaya ilk defa katıldık. Geçen sene çalışmalarımızı yetiştirememiştik ve Gençlik Spor tarafından kulüp olmamız onaylanmamıştı. Bu sene Judo branşında katılabildik ve çok fazla çalışamadık.

“Türkiye ikincisi oldum, şampiyon olmak istiyorum”

Kilo olarak 70 artı bayanlar kategorisinde yarışmalara katıldım. Karaman ilinde yapılan turnuvada Türkiye ikincisi oldum. Biraz zorlu geçti, açıkçası zorlu geçmesinin nedeni çalışamamamızdan kaynaklandı diye düşünüyorum. Performansım ile milli takım kampına katılmaya hak kazandım. Milli Takım kampı önümüzdeki günlerde yine Karaman’da yapılacak ve benim hedefim bu sefer büyük. Kampta birinci olan kadın arkadaşı yenerek Şampiyon olmak istiyorum. Çanakkale’ye bu gururu yaşatmak istiyorum.

“Judo görmeyen bir sporcu için oldukça zor!”

Judo, eğer gözleriniz görmüyorsa, normal insanlara göre biraz zor oluyor. Gören insanlar karşılarındaki kişinin ne hamle yapabileceğini görerek ona göre pozisyon alıyorlar. Bizde böyle bir durum söz konusu değil. Hamle bir anda geliyor ve ona göre pozisyon alıyoruz. Judo’da biz birbirimizi tutarak müsabakaya başlıyoruz.

“17 Mart’ta Milli Takım kampına katılacağız”

17 Mart’ta Karaman’da Milli Takım kampına katılacağım. Kendimi geliştirmek için haftada üç kez antrenman yapmaya başlayacağız. Hocamız ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü bizimle ilgileniyorlar. Birçok turnuvaya spor kulübümüz olarak katılıyoruz.

“Sponsorluk bekliyoruz!”

Sponsorluk konusunda Çanakkale küçük bir yer olduğu için sıkıntılar yaşıyoruz. Gideceğimiz yerlerde özellikle konaklama masraflarını karşılama konusunda zorluk yaşıyoruz. Bütün görme engelli kulüpler olarak, Çanakkale Valiliği’nden, Çanakkale Belediyesi’nde, Odalardan, Borsalardan ve iş insanlarından destek bekliyoruz. Sponsorluk bekliyoruz… ” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com