Başkan Gökhan: “Atatürk’ün isminin geçtiği her yerde varız!”

Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen 13. olağan genel kurul toplantısında üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Atatürk’ün isminin geçtiği her yerde varız. Atatürk’ü zihinlerden yok etmeye çalışanların da her zaman karşılarında bizi bulacaklar” şeklinde konuştu.

Çanakkale Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri düzenlenen 13. Olağan genel kurulunda bir araya geldi. Gündemdeki konuların ele alınıp faaliyet raporlarının okunduğu toplantıda, Şube Başkanı Necmi Akyalçın, toplantıya katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a plaket verdi.

Gökhan, plaketini aldıktan sonra gerçekleştirdiği konuşmada, günümüzde Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığını ve fakat Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman bu zihniyetin karşısında olduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Mustafa Kemal’i zihinlerden yok etmeye çalışanlar var!”

“Bizler Atatürk isminin geçtiği her yerde varız. Onun ismi nerede geçiyorsa, biz oradayız. Atatürk’ün kurduğu partide, onun gösterdiği yoldayız. Bugün Mustafa Kemal’i zihinlerden yok etmeye çalışanlar var. Ama bizler, karşıda yatan şehitlerimiz ve Mustafa Kemal’in cumhuriyetin kuruluşunu başlattığı yerde, vatanımıza ve laik cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz.”

“Ülkemizi biz ayakta tutacağız!”

Gökhan, sözlerini şöyle noktaladı: “Biz Türk bayrağını ve Atatürk resmini yan yana bu kentte yaşatmaya devam edeceğiz. İnşallah önümüzdeki dönemde de yine beraber olacağız. Ve daha sıkı sıkıya, kol kola yürüyeceğiz. Çünkü Atatürkçüleri biz ayakta tutacağız. Ülkemizi biz ayakta tutacağız!”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com