Sualtı Hokeyi nefes kesiyor

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Federasyon Kupası Çanakkale’de Cuma günü başladı. Müsabakalara 13 kadın, 19 erkek takımı katıldı.

Türkiye Sualtı Hokeyi Federasyonu tarafından düzenlenen Sualtı Hokeyi Federasyon Kupası’nın adresi Çanakkale oldu. Çanakkale Anafartalar Spor Salonu’nda Federasyon Kupası’nın ilk müsabakaları Cuma günü saat 15.15’te başladı. 28 Şubat- 3 Mart tarihleri arasında oynanacak müsabakalarda 13 bayan ve 19 erkek takımı ter dökecek.

Kupaya Kocaeli, Mersin, İzmir, İstanbul, Kayseri, Ankara ve Çanakkale’den 21 spor kulübü katıldı. Bu maçlar sporculara Milli Takım’a giden yolun kapısını da aralayacak. Müsabakalarda performansı ilgi gören sporcular U23 Milli Takımı’na seçilecek.

“Kazasız,belasız bir turnuva olsun”

Turnuva ile ilgili İl Gençlik ve Spor Müdürü Aziz Sinan Alp, “Antrenörler, sporcular öncelikle sizleri şahsım ve kurumum adına muhabbetle selamlıyor, yarışmaya, Çanakkale’ye hepiniz hoş geldiniz. Federasyonumuzun Sualtı Hokeyi Kulüpler Kupası inşallah kazasız, belasız, keyifle, neşeyle devam eder. Yarışacak olan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

“Sualtı Hokeyi’nde iddialıyız”

Türkiye Sualtı Sporları Federasyon Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Bu turnuva büyükler kategorisinde. Sualtı Federasyonu kupasıdır. Türkiye Şampiyonası için ciddi bir hazırlıktır. Sualtı Hokeyi bizim son 10 yıldır üzerine koyarak, ülkemizi en üst basamaklarda, altın madalya basamaklarında yer aldığımız bir branşımızdır. Bu sporcularımızın daha çok turnuvaya katılması için revizyona gidiyoruz. Milli Takım aday kadrosunun seçimi burada başlıyor. Bu sene İngiltere ve İspanya’da çok önemli turnuvaya katılacağız. Biz en son Macaristan’da büyük erkeklerde Avrupa Şampiyonuyuz. Geçtiğimiz yıl dünya üçüncüsüyüz. Sualtı Hokeyi’nde 23 yaş altında dünya şampiyonuyuz. Önümüzdeki gerçekleşecek turnuvaların favorisiyiz.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com