Gazetecilikten Siyasete…

Uzun yıllardır Bozcaada’da yaşayan Gazeteci İbrahim Günel, 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den belediye meclis adayı oldu. Seçimlerde sağlam bir çoğunlukla kazanacaklarını belirten Günel “Bozcaada’da halka yapılanlar malum… 652 kişiyi kayıttan sildiler. Bunlara en güzel cevap sandıkta verilecektir!” şeklinde konuştu.

Bozcaada’da yakın zaman önce yaşanan ‘652 kişinin kayıttan silinme’ hadisesi siyaset arenasını da karıştırmıştı. Gazeteci kimliği ile bilinen ve seçimlerde CHP’den belediye meclisine aday olan İbrahim Günel de bu yaşananların seçimleri etkileyeceğini belirterek şöyle konuştu:

“652 kişiyi silmeye kalktılar”

“Gazeteciler her zaman siyasi hayatın içindedir. Ben de eski bir solcuyum. Bu dönem teklif gelince de değerlendirdim… Seçimlere gelince, Bozcaada’yı büyük bir çoğunlukla alacağız, öyle gözüküyor. Çünkü halka karşı yapılanlar var. 652 kişiyi silmeye kalktılar. Bunların çoğu da adalıydı. Aralarında 87 yaşında annem var, oğlum var 31 yaşında… Böyle şeyler olunca da tepki doğdu, tabii.”

“ittifakın olumlu etkisi olur”

Günel, millet ittifakının da seçimlere olumlu yansıyacağını belirterek “İttifakın da olumlu bir etkisi olur diye düşünüyorum. İyi bir birliktelik oldu, çalışmalar da iyi gidiyor. Biz Bozcaadalıyız, Bozcaada’nın sorunları için uğraşıyoruz. Çözmeye çalışacağız. Önümüze engeller de koyan olacak ama eğer halkımız bizi seçerse o engelleri de yine hep birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

Esra Çanlı