“Çamur Atanlara Cevabı Sandıkta Verin!”

Millet ittifakı Bozcaada Belediye Başkan Adayı Hakan Can Yılmaz:

CHP ve İyi Parti’nin oluşturduğu Millet ittifakının Bozcaada Belediye Başkan Adayı ve mevcut Başkan Hakan Can Yılmaz, Balıkçı 286’da gerçekleştirilen ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katıldığı sabah kahvaltısı organizasyonunda partililer ve ada halkı ile bir araya geldi. Kahvaltının ardından söz alan Yılmaz, oldukça sert sözlere imza attığı konuşmasında “Bizim ittifakımıza ‘zillet ittifakı’ diyorlar, bizi terörist ilan ediyorlar. Bu ittifakı oluşturanlar Oslo’da terör örgütleri ile pazarlığa oturanlar değil! Devletin savcısını teröristlerin ayağına davulla zurnayla götürenler değil! Peki ya bu ittifaka oy atan sizlerin amacı teröristleri meclise sokmak mı? Elbette değil! Bu çamuru size de bulaştırmak isteyenlere cevabı sandıkta verin!” dedi.

CHP ve İyi Parti’nin oluşturduğu Millet ittifakının Bozcaada Belediye Başkan Adayı ve mevcut Başkan Hakan Can Yılmaz, Balıkçı 286’da gerçekleştirilen sabah kahvaltısı organizasyonunda partililer ve ada halkı ile bir araya geldi. Aday tanıtımlarının yapıldığı organizasyona Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Yüksek Disiplin Kurusu Üyesi Serdar Soydan, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve İYİ Parti kurucularından ve Mahalli İdareler Birimi Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz da katıldı.

“Yerel seçimde beka sorunu olmaz”

Kahvaltının ardından yapılan konuşmalarda sıklıkla ‘millet ittifakı’nın öneminin üzerinde duruldu. İYİ Parti kurucularından ve Mahalli İdareler Birimi Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz da yaptığı konuşmada millet ittifakının haklı sebeplerini vurgularken iktidarın söylemlerinden ‘beka’ sorununun ise altını çizdi. Uz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

”Millet ittifakına verilecek her bir oy iktidar partisinin ‘beka’ dedikleri sorunu ortadan kaldıracak bir oydur. Beka sorunu diyen Cumhurbaşkanı, 17 yıldır bu ülkeyi yöneten, bu ülkede yangını çıkartıp sonra itfaiye elbisesi giyip milleti kandırmaktadır. Bu zihniyete dur demenin yegane yolu ise sandıktır. Yerel seçimde beka sorunu olmaz. Yerelde önemli olan liyakattir. Biz de İYİ Parti ailesi olarak Hakan Can Bey’i destekliyoruz. Bu ittifaktan bahtiyarız. Bu işe gönül veren iki genel başkan var. Her ikisini de bu yürekli birliktelikten dolayı teşekkür ediyoruz.”

“Ülkenin değil iktidarın ‘beka’ sorunu var!”

Uz’un ardından söz alan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise Hakan Can Yılmaz’a güvendiğini belirterek Uz’un sözlerine atıfta bulundu. Gökhan, “Hakan Can kardeşime ben 5 yıl önce de kefil olmuştum. Sizler de kendisine oylarınızı verdiniz. Hakan kardeşim de beni asla mahcup etmedi. Bu vesileyle İYİ Partili ve CHP yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. Bu seçimlere birlikte girdik, birlikte kazanmalıyız. Yüksek oranlarla kazanmalıyız. Sürekli ‘beka’ sorunundan bahsediyorlar. Biz ‘beka’ sorununu karşıdaki şehitlerimiz ve Mustafa Kemal Atatürk’le bitirdik. Bizim beka sorunumuz yok! Ama birilerini beka sorunu olmuş olabilir. İktidarlarının bekası konusunda sorun yaşıyor olabilirler. Bizce de olmalılar. 17 yılda ülkeyi getirdikleri durum belli. Eğer millet ittifakı başarılı olursa işler tersine döner” şeklinde konuştu.

“Yaptıklarımızı gösterdik, yapamadıklarımın sebebini açıkladık!”

Mikrofonu son olarak ise Hakan Can Yılmaz devraldı. Konuşması sık sık alkışlarla bölünen ve oldukça coşkulu bir atmosferde konuşan Yılmaz “1 Nisan’da tekrar seçileceğime gönülden inanıyorum. Ve yine tüm adanın Belediye Başkanı olacağım. 5 sene boyunca herkes elini vicdanına koysun, ne zaman siyasi görüşümü ön planda tuttum? Ben partimden, ortaya koyduğumuz icraatlardan gurur duyuyorum. Yaptıklarımızı her zaman gösterdik, yapamadıklarımızın ise sebeplerini açıkladık. Bizim belediyecilik anlayışımız budur” şeklinde konuştu.

Yılmaz, konuşmasında belediye meclis adaylarını da sahneye çağırarak her birini tek tek alkışlattı. Aday tanıtımlarının ardından ise devam ettiği konuşmasında zaman zaman oldukça sert ifadelere yer veren Yılmaz, partisinin ve kendilerine destek verenlerin iktidar erkinin söylemlerini hak etmediğini belirterek konuştu:

“Amacınız teröristleri meclise sokmak mı?”

“Sizlere soruyorum… Bizler çıkar hesaplarının ürünü müyüz? Biz Kandil’in Pensilvanya’nın güdümünde olanları mı destekliyoruz? Mazluma hoyrat zalime müşrik mi davranıyoruz? Çıkarımız bitene kadar kirli ilişkiler içinde mi kararlıyız? Oy atacaksınız, oy! Eğer öyleyse, ki olmadığını biliyorsunuz, onların söylediği bu çamur size de atılmış oluyor. Millet İttifakına oy atanların amacı terör örgütü uzantılarını meclise sokmak mı? Bunların hepsini tenzih ediyoruz! Bu hareketlerin hiçbirini kabul etmiyoruz. Bu hakaretlerin cevabını sizler vereceksiniz!”

“Referandumda ‘Hayır’ diyenler PKK’lı, FETÖ’cü değil!”

Referandum sürecinde ‘hayır’ diyenler PKK’lı ve FETÖ’cü ilan edildiklerini söyleyen Yılmaz, konuşmasını şöyle noktaladı: “O insanlar, referandumda ‘hayır’ diyenler PKK’lı, FETÖ’cü değil! Oslo’da terör örgütü ile pazarlık edenler değil! Devletin savcısını teröristlerin ayağına davulla zurnayla götürenler değil. Vatanın elden gittiğini görenlerin hepsi ‘hayır’ dedi ve bugün millet ittifakının altında birleşti. Bizim FETÖ’yle işimiz yok, biz bu iftiraları asla kabul etmiyoruz. Biz Atatürk ilke ve devrimleri ışığında Türkiye cumhuriyetinin bütünlüğünü savunuyoruz. Biz inanıyor ve güveniyoruz!”

“Bozcaada için terimizin son damlasına kadar çalıştık!”

“Geçtiğimiz beş senenin bilgi, donanım ve becerisi ile birlikte Bozcaada’yı önümüzdeki beş senede de çok daha iyi yerlere taşımak için buradayız. Beş sene önce yüzde 46 oy oranı ile beni ve benim meclisimi yerel iktidara getirdiniz ve biz o andan itibaren hepsi birbirinden kıymetli meclis üyelerimizle birlikte Bozcaada için daha iyisini, daha güzelini elimizden geldiğince terimizin son damlasına kadar yaptık. Bundan sonra da böyle olacağından kuşkunuz olmasın.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com