Yeni yönetim belirlendi

Çanakkale Belediyespor’u üç yıl yönetecek yeni yönetim belirlendi. Belediyespor tesislerinde yapılan genel kurula yeterli üye katılırken, eski yönetimi aklayıp yeni yönetimi de seçti.

Üç yıllığına göreve getirilen yeni yönetime, eski yönetimden Levent Çetin, Doğan Türkmen ve Mustafa Ada, yeniden seçilirken Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Hülya Candan, Doğan Öcal, Sinan Apaydın ve Demet Güney getirildiler. Yönetim kurulunun kendi arasında yapacağı seçim ile de Levent Çetin’i başkan seçeceği öğrenildi.

Bir dönemin sonu…

Neredeyse kurulduğu günden bu yana aralıksız 17 yıl başkanlık koltuğunda oturan İsmet Güneşhan, koltuğu Levent Çetin’e önce vekaleten ardından da asaleten bıraktı. Güneşhan’ın başkanlığı döneminde Çanakkale Belediyespor bayan voleybol takımı önce Vestel Sultanlar Ligine çıkmış, ardından da teknik direktör ısrarı yüzünden Sultanlar ligden düşmüştü. Kulüp başkanlığı döneminde “baharı da kışı da” yaşayan başkan Güneşhan, kulüp başkanlığı koltuğunu bırakarak, yeni sulara yelken açacak. Güneşhan’ın kontenjandan Belediye Meclis üyesi olacağı ileri sürüldü.

Yeni yönetimin işi zor…

Emanetçi başkan Levent Çetin’in asaleten başkanlığında göreve gelen yeni yönetimi oldukça zor günler ve sorunlar bekliyor. Kulübün birikmiş borçlarının yanı sıra, kaynak sıkıntısı had safhaya ulaşırken; Voleybol şubesinin de durumu içler açısı. Sultanlar Ligi’nde mücadele eden oyuncuların maaşları uzun süredir ödenemezken, vergi ve sosyal güvenlik borçlarının da biriktiği ileri sürüldü.

Sponsorlar ödeme yapmıyor…

Öte yandan dövizin yükselmesi ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle voleybol oyuncularının giydiği forma reklamları içerisinde Uysal firması dışında hiç ödeme yapılmadığı belirtildi. Yeni yönetimin acil olarak yeni sponsorların kapısını çalarak, kulübün gelirlerinin artmasında etkili olması bekleniyor. Kurulduğu günden bu yana aralıksız kulübe sponsor olan Uysal’ın yönetim kurulundaki temsilcisi Süleyman Uysal’ın ise  bu yönetimde yerini almaması ayrıca dikkat çekti. Çanakkaleli voleybol severler, Uysal Ailesini katkılarından dolayı her zaman minnetle anıyor.

Yeni yönetim kurulu üyelerinin en kısa sürede ilk toplantıyı yapıp kendi aralarında Levent Çetin’i de resmi başkan olarak seçmesi bekleniyor. Yeni yönetim ardından sırasıyla kentin ve kentlinin desteğini almak için bir dizi ikili ziyaretlerde bulunması bekleniyor. Yeni yönetime Çanakkale Gündem Gazetesi olarak başarılar diliyoruz.

Güngör Yıldız