“Yaşım başkan olmama engel değil!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, son dönemde yaşını öne sürerek artık başkanlık görevinde bulunmaması gerektiği yönündeki eleştirilere açıklık getirdi. Gökhan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da belli bir yaşı var. Hem ülke çapında hem de dünyada pek çok lider belli bir yaşın üzerinde… İnsanın aklı melekeleri yerinde ise bulunduğu görevi layıkıyla yerine getirmesi için ‘yaş’ bir kriter değil” diye konuştu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz günlerde katıldığı Çanakkale Müteahhitler Birliği’nin toplantısında pek çok önemli konuda açıklamalarda bulundu. Gökhan’ın dikkat çeken sözlerinden biri de, son günlerde yaşıyla ilgili yapılan eleştirilere verdiği yanıtlar oldu.

“Yaş bir kriter değil”

Gökhan, dedesini örnek göstererek, “Benim dedem oldukça ileri yaşta, gitti bir fidan dikti. O fidan şimdi büyüdü, ağaç oldu. O zaman dedem, ‘benim yaşım geçti artık’ diye düşünüp fidan dikmeseydi, bugün orada bir ağaç olmayacaktı. Yani, insan bir şeyler yapmak istiyorsa yaş asla bir kriter değil” sözlerini kullandı.

“Bu iş gönül işi”

Başkan Gökhan, belediye başkanlığı işinin bir gönül işi olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakıyorsunuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan 64 yaşında. Ülkede ve dünyada siyasetçilere bakıyorsunuz, hepsi belli bir yaşın üzerinde. Bu iş, bir gönül işi. Bunun için yaşınız değil bu işi ne kadar çok yapmak istediğiniz önemli. O yüzden belediye başkanlığı görevini layıkıyla yerine getirmem için yaşımın engel olduğunu düşünmüyorum.”

Esra Çanlı