1.Futsal Şampiyonu: Garadonspor

AK Parti Ayvacık İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen Futsal turnuvasına 12 takım katıldı. 1. Futsal Turnuvasında yapılan müsabakalar sonucunda İlyasfakıspor’u 4-3 yenen Garadonspor şampiyon oldu.

 Ayvacık Belediyesi’nin haberine göre; Ayvacık Spor Salonu’nda düzenlenen final müsabakasına, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile Ayvacık Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Ünal Şahin de katıldı. Turnuvaya katılan takımlar eleme usulü ile tur atlayıp bir sonraki turda yeni rakipleriyle karşılaştılar. Futbol liglerinde olduğu gibi bu turnuvada da gol kralı seçimi yapıldı. 1. Futsal Turnuvası’nda şampiyon İlyasfakıspor’u 4-3 yenen Garadonspor oldu. Final müsabakasında şampiyon olan Garadonspor’a kupasını Milletvekili İskenderoğlu verdi. Şampiyonada 2. olan İlyasfakıspor’a kupasını ise Başkan Şahin takdim etti.

Geceye AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’in yanı sıra AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Halil İbrahim Engin, Ayvacık AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay, AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, Ayvacık AK Parti Kadın Kolları Başkanı Handan Gençtepe, Ayvacık Gençlik ve Spor Müdürü Harun Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Ahmet Güler, köy muhtarları ve vatandaşlar da katıldı.

 Şahin: “Gençlerimiz gün geçtikçe spora yöneliyor”

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin final müsabakası öncesinde yaptığı konuşmada, “Sporda kazanmanın yanı sıra ahlak da önemlidir. Ahlaksızca yapılan her şeyin değeri olmaz. Bu ahlak kavramı her zaman yaşantımızın içinde yer almıştır. Siyasette, esnaflıkta ve sporda da bu kavram çok önemlidir. Günümüzde spor heyecanlı tatlı rekabetlerin yaşandığı dostluklardır. Biz Ayvacık Belediyesi olarak her zaman sporcunun yanında yer aldık ve geçlerimizin sporla uğraşması için elimizden geleni yaptık. Bakınız bu gece, bu salonda güzel bir gece geçiriyoruz. İlçemizde daha evvelden olmayan spor tesislerimiz bakın bugün hükümetimizin destekleriyle ilçemize kazandırdığımız spor tesislerinde Ayvacık’ta yaşayan gençlerimiz gün geçtikçe spora daha çok yönelmeye başladılar. Çünkü çocuklarımızın sporla uğraşmalarını istiyoruz, sporun dostluğunu, kardeşliğini, centilmenliğini sahaya yansıttıkları gibi günlük hayatlarında da yansıtmalarını istiyoruz.” dedi.

 İskenderoğlu: “İyi ki varsınız başkanım”

Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu konuşmalarını yapmak üzere kürsüye geldi. İskenderoğlu “Ben buradan sizlerin huzurunda kendisine teşekkür etmek istiyorum. Hemşerilerine bu kadar destek veren, spora bu kadar önem veren, bir ilçede basketbol, voleybol, futbol takımı varsa ve bunlara desteklerini esirgemeyen Ayvacık Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ünal Şahin’e huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum. İyi ki varsınız başkanım.” dedi.

Final gecesinde, Ayvacık AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bilgiç tarafından turnuvaya destek veren Başkan Mehmet Ünal Şahin’e teşekkür plaketi verildi.