“Eceabat’ımıza Baharı Birlikte Getireceğiz”

Yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eceabat İlçe Başkanlığı tarafından bugün iki yeni seçim bürosunun açılışı yapıldı. Çanakkale Milletvekilleri ve belediye başkanlarının yanı sıra Eceabatlıların da yoğun bir katılım gösterdiği açılışta konuşma yapan Eceabat Belediye Başkan Adayı Metin Övün, “Barışın kenti olarak anılan Çanakkale’nin barış, huzur ve bereketle anılan ilçesi olacağız. CHP’nin Sosyal Belediyecilik yönetim anlayışını, Eceabat’ımıza kazandıracağız. Eceabat’ımıza baharı birlikte getireceğiz.” diye konuştu.   

Eceabat ilçe başkanlığı ve Belediye Başkan Adayı Metin Övün tarafından bugün iki seçim bürosunun açılışı yapıldı. Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, YDK Üyesi Serdar Soydan, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, belediye meclis üyeleri ve adayları, il genel meclis üyeleri ve adayları, ilçe belediye başkan adayları ile çok sayıda partili ve Eceabatlı vatandaşlar katıldı.

İlçe Başkanı Gürol Aldıkaçtı’nın ilçe örgütü adına katılımcılara teşekkür ettiği konuşmasının ardından söz alan Eceabat damadı Milletvekili Özgür Ceylan da Eceabat’a 31 Mart’ta baharın geleceğini vurguladı.

GÖKHAN: “ÇANAKKALE + ECEABAT OLARAK DÜŞÜNECEĞİZ”

Davete icabet eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Eceabat’a komşu ilçe olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. Gökhan, “Seçim sonrasında da Eceabat’ın büyümesi ve gelişmesi için mücadele edeceğiz. Çanakkale + Eceabat olarak düşünüp ona göre her iki ilçenin de esenliği için birlikte çalışacağız. Hepimizin yolu açık olsun.” dedi.

GÜNEŞHAN: “ECEABAT SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ HAK EDİYOR”

Eceabat’ın kötü gidişine hep birlikte dur diyeceklerini vurgulayan İl Başkanı İsmet Güneşhan da CHP’li belediyeleri örnek göstererek, Eceabat’ın da sosyal belediyeciliği hak ettiğini kaydetti. Güneşhan, “Eceabat, 25 yıl sonra Sosyal Demokrat Metin Övün’ü belediye başkanı olarak görmek istiyor.” dedi.

ERKEK: “METİN İLE ZATEN ÖVÜNÜYORUZ”

Güneşhan’ın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Metin Övün’ün genç ve tecrübeli bir siyasetçi olduğunu ifade etti. Erkek, Övün’ün Adalet Kurultayı dönemindeki emeklerini ve çalışmalarını hatırlatarak, “Kurultayımızı gerçekleştirdiğimiz bu topraklarda, inanıyorum ki sosyal belediyecilik anlayışı da egemen olacaktır. Belediyecilik; o kentin, o beldenin, o ilçenin insanlarına huzur vermektir. Belediyecilik; kendisine oy versin-vermesin kimseyi ötekileştirmemektir. Belediyecilik; harcadığın her kuruşun hesabını vermektir. Metin de bu bilinçle hareket ederek, önümüzdeki dönem Eceabat’a hizmet edecek.” dedi. Eceabat’ta bu coşkuyu ve bu ilgiyi görmekten gurur duyduğunu belirterek, “Metin ile zaten övünüyoruz. Eceabat halkının takdiri ve teveccühü ile bu görevi üstleneceğine inanıyorum. İl genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimizle birlikte kendisine içten başarılar diliyorum” diye konuştu.

ÖVÜN: “APAYDIN’IN BIRAKTIĞI BAYRAĞI TESLİM ALACAĞIM”

Açılışa katılanlara ve kendisine destek verip adaylığa taşıyanlara yürekten teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP Eceabat Belediye Başkan Adayı Metin Övün ise Eceabat halkının göreve layık görmesiyle Eceabat’ın efsane başkanlarından Cahit Apaydın’ın bıraktığı bayrağı teslim alacağını kaydetti. Ebediyete intikal etmiş belediye başkanlarını rahmetle anarak onlar gibi kalıcı hizmetler yapacağını vurguladı.

Övün, katılımcılara ve Eceabatlılara şu ifadelerle hitap etti: “Bu seçim; çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğiyle, huzur arayan yaşlılarımızın yarınlarını ilgilendiren bir seçim olacak. Bu seçim; Esnafımızın, çiftçimizin, balıkçımızın geleceği ile ilgili bir seçim olacak. Biliyorum ki; bu seçim nasıl bir ilçe olmak istediğimizle ilgili karar vereceğiniz bir seçim olacak. Eceabat’ımızın geleceği için değişim zamanının geldiğini ben de herkes gibi görüyorum. Eceabat için yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini, bu değişimi sizlerin de istediğinizi biliyorum. Eceabat’ın; herkesi kucaklayan, kimseyi küçümsemeyen, şeffaf, hesap verebilir bir belediyeye ihtiyacı var. Eceabat’ın insan odaklı bir yönetime, hoşgörüye, barışmaya, kucaklaşmaya ihtiyacı var. Söz veriyorum, Eceabat’ımıza barışı, huzuru getireceğim. Kısa bir sezonda değil, tüm yıl kazanç sağlayabileceğiniz projelerle sizlere hizmet edeceğim.

“HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Odasına gitmekten çekinmeyeceğiniz, her zaman her yerde derdinizi anlatabileceğiniz, oğlunuz, kardeşiniz, arkadaşınız, ağabeyiniz olarak sizi dinleyecek, sorunlarınıza çözüm olacak bir belediye başkanınız olacağım. Ben sizden biriyim, esnafım, çiftçiyim balıkçıyım hiç kimseden üstün değilim. Tüm enerjimi sizlere hizmet için sarf edeceğim.

Şimdi ve sonrasında, Eceabat’ımıza ve Eceabatlılara, nasıl daha güzel ve kaliteli  bir yaşam  alanı oluşturabileceğimizi, kasabamız nasıl geliştireceğimizi planlıyor ve bunun için inanarak ve tüm gücümle çalışıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin temel taşıdır. Kenetlenmek, saflarımızı sımsıkı tutarak bu seçimlere girmek zorundayız. Ben sadece partililerimin, yakınlarımın değil, herkesin belediye başkanı olmaya söz veriyorum.

“BARIŞ, HUZUR VE BEREKETLE ANILAN İLÇE OLACAĞIZ”

31 Mart’ta; Eceabat’ın yıllardır gelişemeyen, gelişmesine engel olunan makûs talihini değiştireceğimize, tertemiz bir sayfa açarak yenilenmesine, gelişmesine imza atacağız. Barışın kenti olarak anılan Çanakkale İli’nin, BARIŞ  HUZUR VE BEREKETLE ANILAN İLÇESİ OLACAĞIZ. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sosyal Belediyecilikteki yönetim anlayışını, Eceabat’ımıza kazandıracağız, herkese hakça ve adaletle hizmetin nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Martın Sonunda Eceabat’ımıza baharı biz getireceğiz. Birlikte getireceğiz. ‘BEN’ YOK; ‘BİZ’ VAR! ‘Ben değil Biz demek için’ oylarınıza talibim.”

Eylem Gözeldere