Barış Kurt için Arama Çalışmaları Sürüyor

Ezine’nin Menderes Çayı’nda otomobille suya kapılan 4 gençten biri olan 16 yaşındaki Barış Kurt’tan hala haber alınamıyor. Genci arama çalışmaları sürerken ailenin ise umutları tükendi…

Ezine’de, cumartesi günü Menderes Çayı’nın Akköy geçidinde araçlarıyla suya kapılan 4 genç, hem Çanakkale’yi hem de tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu.

4 kişiden, 3’ünün cesedine ise geçtiğimiz günlerde ulaşıldı. Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi Ferhat Çil (16), aynı okulda 2’nci sınıf öğrencisi olan Batuhan Kızıl (16) ve Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi’nde 1’inci sınıf öğrencisi olan Mehmet Yalçın’ın (16) cansız bedenleri gözyaşları içinde defnedilirken Barış Kurt’tan ise hala bir haber yok.

Arama çalışmaları geniş bir yelpazede devam ediyor

Arama çalışmalarının altıncı gününe girilmişken Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ekipleri, derenin yükselen debisinin düşürülmesi için akıntının yön değiştirmesini sağlayacak yeni bir kanal açma çalışmalarına başladı.

Geniş bir yelpazede devam eden arama çalışmalarına katılan ekipler ise şöyle; Emniyet Genel Müdürlüğü Kurbağa Adam Okulu, Deniz polisi, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı, AFAD Çanakkale İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ayvalık İtfaiye Amirliği ve Ezine Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri…

Esra Çanlı