Vali Tavlı “Yerel basın kentlerin gelişiminde pay sahibi”

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Truva Otel’de düzenlenen toplantıda yerel gazete sahipleri ile bir araya geldi. Vali Tavlı, yerel basının kentlerin gelişiminde büyük bir önemi olduğunu vurguladı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve kentte günlük olarak yayın yapan yerel gazete sahipleri Truva Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıya gazetemiz Gündem’in İmtiyaz Sahibi Güngör Yıldız, Olay Gazetesi sahibi Aynur Ganiler, Boğaz Medya Grubu adına İsmet Akıncı, Kalem Gazetesi sahibi İlker Yurttaş, Hedef Gazetesi sahibi Gökhan Kökçak ve Kalenin Sesi Gazetesi sahibi İlker Ülker’in yanı sıra Basın İlan Kurumu (BİK) İl Müdürü Hasan Hüseyin Kemal de katıldı.

Çanakkale’nin tarihten bu yana bölgesi içinde çok farklı bir yeri olduğunu belirten Vali Tavlı, 2018 Troya Yılı ve turizm konusunda kentin gösterdiği gelişmelerin önümüzdeki dönemde de gelişim seyrini sürdüreceğini söyledi. Vali Tavlı, EMITT Fuarı değerlendirmesi de yaptığı toplantıda ayrıca Troya Yılı’nın farklı etkinlikler ile 2019’da da devam edeceğini belirtti.

Toplantıda ayrıca yerel basının sorunları da dile getirilirken, çözüm önerileri de konuşuldu. Vali Tavlı, yerel basının vatandaş ile tüm kurum ve kuruluşlar arasında bir köprü vazifesi gördüğünün altını çizdi.