Batuhan Kızıl yürekleri dağladı

Ezine’de üç gün önce akşam saatlerinde Akköy’de Menderes Çayı’na içinde dört gencin olduğu bir otomobil sürüklenmişti. Çaya kapılan otomobilde bulunan gençlerden Batuhan Kızıl, Mehmet Yalçın ve Ferhat Çil’in cansız bedenleri Pazartesi günü bulunmuştu.  Batuhan Kızıl dün Ezine Merkez Camii’nde son yolculuğuna uğurlandı. Kızıl yürekleri dağladı. Çanakkale’nin acısı büyük… Araç içerisinde bulunan bir diğer gencimiz Barış Kurt için ise arama çalışmaları titizlikle yürütülüyor.

4 gün önce Ezine Akköy Köyü’nde bir aracın içerisinde dört genç Menderes Çayı’na kapıldılar. Çayın içerisinden geçen asfalt yoldan karşıya araçla geçmeye çalışan gençler çayın tam ortasında araçta kaldılar. Sonrasında yağışlardan dolayı akış hızı artan Menderes Çayı gençleri sürükledi.

Gençler çayın içinde araçta sıkıştılar. 3 gündür aktif bir şekilde bölgede arama kurtarma çalışmaları yürütülüyordu. Çalışmalar Pazartesi akşamı hızlandı ve çayın dibinde araca rastlandı. Araç sudan dışarıya çıktığında otomobilin içinde, Batuhan Kızıl (16), Mehmet Yalçın (16) ve Ferhat Çil (17)’in cansız bedenleri çıktı.

“Barış Kurt aranıyor”

Aracın sağ ön camının açık olduğu belirlendi ve otomobilin içindeki dördüncü genç olan Barış Kurt bulunamadı. Barış Kurt için arama çalışmaları halen daha sürüyor. Bölgede incelemeler titizlikle yürütülüyor.

“Okuldan arkadaşları yalnız bırakmadı”

Araç içerisinden cansız bedeni çıkan Batuhan Kızıl dün Ezine Merkez Camii’nde son yolculuğuna uğurlandı. İkindi namazına müteakip düzenlenen cenaze namazına, Vali Orhan Tavlı, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ezine Belediye Başkanı Haluk Bababoğlu, Kızıl’ın ailesi, sevenleri, okuldan arkadaşları ve Ezineliler katıldı. Kızıl cenaze namazının ardından Ezine Mezarlığına defnedildi.

Tunahan Ünsal