Gider’den örnek hareket

Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Cumartesi günü kan ve kök hücre bağışında bulundular. Ayhan Gider, “Bu yapılan faaliyetler bağıştan çok görev haline getirilmelidir” vurgusunda bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Cumartesi günü saat 14.30’da Ak Parti İl Başkanlığı’nda kan ve kök hücre bağışında bulundular. Son zamanlarda donör ihtiyacının çok olduğu ülkemizde özellikle ilik nakli bekleyen hasta sayısında ciddi artışlar meydana geldi. Bu sebepten ötürü, kan ve kök hücre bağışı oldukça önemli bir konu haline geldi. Bu konuda Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider kayıtsız kalmadı ve bağışta bulundu.

Kızılay tarafından Ak Parti İl Başkanlığı içerisinde yer alan sedyelerde gün boyunca kan ve kök hücre bağışı devam etti. Yapılan faaliyet partililer tarafından ilgi gördü.

“Farkındalık oluşturmamız gerekmektedir”

Ayhan Gider konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Bu yapılan faaliyetin belki de bağıştan da çıkarılarak görev haline getirilmesi lazım. Çünkü biz hiç kimseye bir iyilik yapmıyoruz, görevimizi yapıyoruz. Bugün onların ihtiyacı var, yarın bizim ihtiyacımız olur. Bu en büyük insani bir olay diye düşünüyorum. Bu anlamda farkındalık oluşturmanın da doğru olacağı kanaatindeyiz. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda hassas olmaya davet ediyoruz ve bunu sadece hatırlatıyorum. Çünkü biliyorum ki insanlarımız bu konuda zaten hassas. Sadece alışkanlık haline gelemedi bizde bu konu. Bundan dolayı belki gerek kan bağışı, gerek kök hücre bağışında eksiklikler var. Birde Kızılay sadece afet zamanlarında hatırlanmamalı.

“Bu tip kampanyalar devamlı gündemde tutulmalıdır”

Bu tip kampanyalar da devamlı gündemde tutulmalı. Kızılay, hem ülkenin hem de dünyanın en eski STK’larından biri. Kendilerine bu kampanya için teşekkür ediyorum” dedi.

“Binlerce insan donör bekliyor”

İl Başkanı Gültekin Yıldız ise, “AK Parti İl Başkanlığı olarak, kanser hastalarının tedavisi için duyarlılık oluşturmak adına kampanya düzenledik. Katkı sunan teşkilat mensuplarına ve Belediye Başkan Adayımız Sayın Ayhan Gider’e teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz binlerce insan kök hücre bağışı için donör bekliyor. Biz bugün hem kan bağışı alıyoruz hem de talep eden arkadaşlarımızdan kök hücre bağışı alıyoruz. İnşallah bizim de yaptığımız bağışlar neticesinde bir hastaya şifa oluruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal