Başkan Gökhan, “İkinci Ligde kalmalıydık”

Çanakkale Belediye Meclisi’nde konu bir ara Belediyespor’a geldi. Belediyespor ile ilgili Ak Parti sıralarından eleştiriler ve başarısızlık görüşleri paylaşıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “Voleybolda bu sene ikinci ligde kalmalıydık, hazıra konduk ve birinci lige çıktık” derken, “Belediyespor sadece voleybol demek değildir” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısı Cuma günü saat 18.00’de Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda konu bir ara Çanakkale Belediyespor’a geldi. Belediyespor’un voleybol branşında başarısızlığı Ak Parti sıralarından Başkan Gökhan’a iletildi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Belediyespor hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.

“İki yüzücümüz milli takıma seçildi”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Madem konu açıldı o zaman açıklama yapalım. Çanakkale Belediyespor sadece kadın voleybol takımı değildir. Diğer branşlarda çok başarılıyız. İki yüzücümüz geçtiğimiz günlerde milli takıma seçildi. Daha çok yeni bir gelişme bu. Dört beş yüzücümüz var sürekli olarak derece elde ediyorlar. Atletizm branşında sporcularımız var, jimnastikçilerimiz var. Lisanslı çok sayıda sporcumuz var ve bu sporcularımız başarılı sporculardır.

“Biz bu sene birinci lige çıkmak için mücadele etmeliydik”

Popüler spor voleybol olduğu için kadın voleybol takımımız gündemde kalıyor. Aslında kabahat bizde, başarıları mecliste kamuoyu ile paylaşmamız gerekmektedir. Voleybolda da başarılıyız ama biz bir şeyi yanlış yaptık. Biz bu sene düşmüştük. İkinci lige düşüp birinci lige çıkmak için mücadele edecektik. Hazırlıksız bir şekilde lige başlamışız. Düşen bir takım olduğu için bütçe ona göre ayarlanmış bir takım alınmış ve birinci lige çıkılmış. İyi oyuncular hep başka takımlar tarafından kapıldı. Belediyenin kaynakları kısıtlı… Sponsorlar söz verdikleri yatırımları ekonomik krizden dolayı yerine getiremediler. İkinci ligde kalıp oradan devam etmeliydik” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal