Esenler’e deneyimli muhtar adayı

Çanakkale Vergi Dairesi’nin eski Müdür Yardımcılarından Gencer Sonkurt, Esenler Mahallesi Muhtarlığı için aday olduğunu açıkladı.

Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde muhtar adayları da tek tek kamuoyu önünde kendilerini tanıtmaya başladı. Bu adaylar arasında idarecilik deneyimi ile ön plana çıkan isimlerden olan Gencer Sonkurt, hedefinin halkın şikâyetlerine birebir çözüm üretmek olduğunu vurguluyor.

1953 Kars doğumlu olan Sonkurt, 28 yıldır Çanakkale’de yaşadığını belirterek kendini şöyle tanıttı: “1991 yılında Çanakkale Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı olarak çalışmaya başladım. 1997 yılında emekli oldum. 20 yıllık idareciyim. Maliye Yüksek Okulu mezunuyum. Evli 3 çocuk babasıyım. Yılların verdiği idarecilik anlayışı ile ikamet ettiğim Esenler Mahallesi’nde Muhtar adayıyım. Tecrübeli aza üyelerinden oluşan bir ekip ile Çanakkale’de örnek bir mahalle oluşturmak için çalışacağız.  Ben ve aza heyeti üyelerim halkla bütünleşerek onların şikâyetlerini birebir çözümler bulma yolunda elimizden gelenin en iyisini yapacağız.  Güler yüzlü, nitelikli, güvenilir, dinamik ve paylaşımcı bir anlayışla hizmet için oylarınız bekliyoruz…

Yapmayı düşündüğüm hizmetler;

  • Fakir, hasta, yaşlıyı tespitle, ilgili kamu kurumlarına bildirmek.
  • Sokak hayvanlarının bakımları ve ihtiyaçlarının karşılanması…
  • Çocukların hayalleri olan; okur alanları, spor alanlarını yaygınlaştırmak, güvenliği yönümde gerekli kurumlarla istişareye geçmek.
  • Daha güzel, daha yeşil, daha çağdaş bir mahalle olması için yollar, alt yapılar, sokak lambaları ve temizlik alanlarında yapılması gereken işler için başta belediyemiz olmak üzere su elektrik birimleriyle birlikte hareket etmeyi temin etmek…
  • Mahallemizin sokaklarında, caddelerinde, işyerlerinde halkla iç içe, gönül gönüle yönetimi seven bir insanım. Her zaman onların ilgi ve alakalarına ihtiyacım olacak, mahalle+muhtar bütünleşmesi ile birlikte yönetmek gönül işidir.

Halkla birlikte halk ve mahalle için gönül gönüle; Muhtarlığa adayım.”