Bu Vicdansızlık Kimin Eseri?

Şiddet görmüş, aç bırakılmış, yürümeyi dahi neredeyse unutmuş… Ezine’de perişan halde bulun cana, bu acımasızlığı kim yaptı?

Ezine’de yaşanan hayvan istismarı ihbarları bitecek cinsten değil… Hayvanseverlerin rastladığı bu korkunç manzara da onlardan biri.

Yer yine Ezine, dram yine aynı dram

Bahar isimli bir hayvanseverin ortaya çıkardığı görüntülerde, zavallı köpeğin başına gelenler bakışlarından dahi anlaşılıyor. Bahar, köpeğin başına gelenleri ise şöyle özetliyor.

“Çok uzun zamandır bağlı kalmış ve şiddet görmüş… Yürümeye ikna etmeye çalışıyoruz. Evden çıkmıyor. Tıraş ettirmek istemiyorum şuan için çünkü en ufak bir yüksek seste idrarını kaçırıp titriyor. Tüyleri kabarık ama kemikleri dokunduğunuzda elinize batacak kadar zayıf. Bugüne kadar sadece ekmek yemiş verdiğimiz kuru mamaları kustu. Ona özel ekmekli mamalar hazırlıyoruz. Çanakkale köylerinde başımıza gelen birçok acı olaydan biri. Umuyorum ki her şeyi unutup çok mutlu bir hayat sürecek.”

“3 kilo bile yok! Dövülmüş, aç bırakılmış!”

Sözlerine köpeğin son durumu hakkında bilgi vererek devam eden hayvansever şunları kaydediyor: “Bugüne kadar bir kulübesi olmamış, dövülmüş, hırpalanmış, kısacık bir zincirle yağmur, kar üstünden geçmiş. Korkudan, yediği dayaklardan, açlıktan bitap düşmüş… Bazen öyle ihbarlar gelir ki neyle karşılaşacağınızı bilmeden gidersiniz… Bugün babama gelen bu ihbarla içimiz gene yandı. Çocuğu oradan kurtardık. İsmini piretorbası koyan vicdansızlardan, 3 kg bile olmayan, kuyruğunu bacağının arasından çıkaramayan yavrumu aldık.”

Köpeği, işkence yuvasından kurtaran hayvanseverler hayvanın tedavisi için sponsor da buldu. Şimdi talihsiz köpeğin tek ihtiyacı olan şey, sıcak bir yuva!

Esra Çanlı