Liderin bileği bükülmüyor

Çanakkale’de futbol severlerin ilgi ile takip ettikleri Süper Amatör Liginde heyecan her geçen gün artmaya devam ediyor. Ligde şu anda liderlik koltuğunda oturan Geliboluspor’un bileği haftalardır bükülmüyor.

Çanakkale’de sporseverlerin il genelinde ilgi ile takip ettikleri branşların başında futbol geliyor. Futbol denince akla ilk gelen ise Süper Amatör Ligi… Süper Amatörde mücadele eden ekiplerin taraftarları her hafta bağlı bulundukları ilçe stadyumlarını doldurarak takımlarını canla başla destekliyorlar. Ligde liderlik mücadelesi giderek kızışırken, öte yandan ligin son sırasında bulunan, Lapseki temsilcisi Çardakspor ligden ihraç edildi.

Çanakkale Süper Amatör’de 13. Hafta müsabakaları şu şekilde sonuçlandı:

Çardakspor 0-3 Karabiga Belediye Gençlikspor, Küçükkuyu Gençlerbirliği 0-0 Çanakkalespor FK, Yeni Çanspor 2-0 Bozcaadaspor, Gökçeadaspor 2-0 Kepezspor, Ezinespor 6-1 Yenicespor, Geliboluspor 4-0 Lapsekispor

Ligden ihraç edilen Çardakspor ile karşılaşan Karabiga Belediye Gençlikspor sahadan 3-0 hükmen galip ayrıldı. Öte yandan futbol severlerin gole doydukları bir maç Ezine’de oynandı. Ezine 22 Eylül Stadı’nda Yenicespor’u konuk eden Ezinespor sahadan 6-1’lik bir galibiyetle ayrıldı. Ezine’de sporseverler 7 gol izlemenin keyfini yaşadılar.

Ligin en üst sırasında bulunan Geliboluspor ise haftalardır mağlup olmuyor. Geliboluspor bu hafta Lapseki deplasmanındaydı. Lapseki’de de bileği bükülmeyen lider sahadan 4-0’lık bir sonuçla ayrılmasını bildi.

Ligin son sırasına demirleyen Küçükkuyu Gençlerbirliği ise 4 puanla bir üstünde bulunan Kepezspor’u takip ediyor. Ligin alt sıralarında işler önümüzdeki haftalarda daha da karışacak gibi gözüküyor.

Tunahan Ünsal