“Koltuğu beğenmeyen gider”

Dün yerel basın temsilcileri ile bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan “Koltuk beğenmeyenler, bunun cezasını çeker” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ile yerel basının temsilcileri dün bir araya gelip, mesleki sorunlar ve siyasi gelişmeler değerlendirildi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Turan, yerel basının sorunlarını bildiğini, güçlenebilmesi için üzerine düşen sorumluluk varsa seve seve yerine getirebileceğini ifade etti. Yerel basın temsilcilerinden Aynur Ganiler, Güngör Yıldız ve İlker Yurttaş ile kordon boyunda bir mekânda oturup karşılıklı fikir alış-verişinde bulundular. Çanakkale yerel siyaseti ile ilgili basın temsilcilerinden bilgi alan Grup Başkan Vekili Turan, Genel siyaset ile ilgili de önemli gelişmeleri anlattı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, kendisine yöneltilen sorularla ilgili olarak yaptığı genel açıklamada “Koltuk beğenmeyenler, bunun cezasını çeker. Biga’da yaptığım açıklamada bunları belirtmiştim. Orada İYİ Parti ile ilgili bir iddiam vardı. Bugün o iddia gerçek oldu. Manisa İYİ Parti Milletvekili partisinden istifa etti” dedi. Turan, İYİ Parti’nin 31 Mart’tan sonra dağılma sürecine gireceğini ileri sürdü.

Güngör Yıldız