Gökhan, “Demokratik bir süreç yaratmaya çalışıyoruz”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün Esnaf Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Esnaf Oda Başkanları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Gökhan, “Halkın sorunlarını çözmek için yola çıktık, demokratik süreçlerden geçtik. Esnafımız ile birlik içinde hareket etmeliyiz” vurgusunda bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün saat 14.00’te Esnaf Odaları Birliği’ne ziyarette bulundu. Başkan Gökhan kentte bulunan oda başkanları ile bir araya geldi. Başkan Gökhan’a ziyaretinde İlçe Başkanı Ali Uyanık ve Belediye Meclis Üyesi Adayları da eşlik etti. Başkan Gökhan ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan önemli açıklamalarda bulundular.

“Belediye Başkanımız ile bu toplantılara devam edeceğiz”

Ünal Özcan, “Her ay esnaf teşkilatı içerisinde üye bazında yaşanan sorunlar, yerel yönetimlere aktarılıyor. Bürokrasiyi en az seviyeye indirmek adına devamlı görüşmeler yapıyoruz. Bu konuda oda başkanlarımda biliyor, biz ilettiğimiz sorunlarda yasal çerçevede hep cevap alıyoruz. Önemli olan Çanakkale ilindeki bizim gibi kurumların, ilin her türlü gelişmesinde katkı sunmaya çalışan birimlerin sorunlarını aktarmaktır. Biz hep şunu söyledik; esnaf teşkilatı ile ilgili göreve geldiğimiz günden itibaren, teşkilat adına doğru yapılan ne varsa, bunu doğru yapmak adına devam ettireceğimizi ifade ettik. Başkanımıza adaylığı için hayırlı olsun diyoruz. 31 Mart’ta seçimden sonra biz halkın seçtiği Belediye Başkanımız ile bu toplantılarımıza devam edeceğiz” dedi.

“Halkın sorunlarını çözmek için yola çıktık”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Değerli başkanlar bu sefer sizlere kalabalık geldik. Belediye Meclis üyesi adayı arkadaşlarımızla geldik. Onlarda ne olup bittiğini görsünler, seçildikten sonra sürecin devam edeceğini tespit etsinler. Ben Belediye Başkan Adayıyım. Ben önseçimle geldim. Bütün üyelerimiz ile katılan 3 bin kişi ile çoğunluğu aldım. İl Genel ve Belediye Meclis üyesi adaylarımızda yine aynı 3 bin ve 3 bin 500 üye ile seçildik. Biz halkın huzuruna çıkacağız. Olabildiğince demokratik bir süreç yaşatmaya çalışıyoruz. En azından herkes üyeler mutlu. Çanakkale’de, Çanakkale halkının sorunlarını çözmek için yola çıktık. Ben yoldaydım, yeni arkadaşlar bana katılıyorlar.

“Esnafla iş birliği içerisinde olmalıyız”

Meclisi üyesi arkadaşlar özellikle esnaflar ile olan ilişkilerde bana katlı verecekler. Bu seçimler çok önemli. Kentte önemli bir seçim yapacağız. Yerel yönetimler esnafın sorunlarına duyarsız kalamaz. Esnafın sorunlarının azaltılması noktasında, esnafla iş birliği içerisinde olmalıyız. Biz sıkıntılı konularda insiyatif kullanarak, imkanlarımızı esnafın yerine kullanmaya çalışıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal