Bayram aday değil

İyi Parti’den Kepez Belediye Başkanlığı yarışı için aday olan Gökhan Bayram, yaptığı yazılı açıklamayla Parti Genel Merkezi tarafından CHP ile varılan ittifak neticesinde aday gösterilmeyeceğini duyurdu.

İyi Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram, partisi ve CHP arasında yapılan ittifak neticesinde aday gösterilmeyeceğini yazılı bir açıklamayla kamuoyunun bilgisine sundu. Bayram açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ATEŞTEN BİR GÖMLEK GİYDİM

Aylar önceydi. Siyasete girmeyi hiç düşünmüyordum. Yıllarca hiç durmadan, karşılıksız halk için çalışıyordum.  Yıllardır aday olmam yolundaki yoğun ısrar ve kamuoyu baskısı bana düşünmediğimi düşündürdü. Kutsal saydığım ve aşığı olduğum 20 yıllık akademik hayatıma ve öğrencilerime veda ettim. HALKIMA DAHA ÇOK HİZMET EDEBİLMEK ADINA ATEŞTEN BİR GÖMLEK GİYİNDİM.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi; yıllarca mensubu olduğum partiydi. Ona her baktığımda mavi gözlü liderim ATATÜRK’ü görüyordum. Üyesinden üst yöneticilerine kadar, yıllarca somut ve sayısız katkı sunmuştum. Lakin, birilerinden gördüğüm adaletsizlik, taraflılık ve kadro hareketi halkın talebini yerine getirmeme engel oluyordu. Fakat yaşadığım bu olumsuzlukları, CHP’ye zarar gelmemesi adına hiçbir zaman paylaşmadım. BUNDAN DOLAYI PARTİMDEN ÜZÜLEREK İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALDIM.

İYİ PARTİ

Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Milliyetçi duruşum sebebiyle İYİ Partililer beni aralarına davet etti. Milletin teveccühünü partilerinde sürdürmemi istedi. Kepez halkına hizmet etmek istediğimden bu daveti kabul ettim. Böylelikle beni Kepez Belediye Başkanlığına “direkt aday” gösterdiler. Her biri eşsiz ve vatansever insanlardan oluşan Genel Merkez, İl, İlçe, Belde Yöneticilerine ve tüm üyelerine candan şükranlarımı sunarım. Onların haklarını ödeyemem. HER ZAMAN BİR VE BERABERİZ.

ADAYLIK ÇALIŞMALARIM

1 Aralık tarihinde, anne ve babamın ellerini öpüp duasını alarak, eşimle çalışmalara başladım. Üniversite hocalığı maaşımdan kötü günler için biriktirdiğim, her kuruşu helal ve kısıtlı rızkımla Kepezlilerin huzuruna çıktım. İYİ Partililer ve gönüllüler bana güç verdi. Yaşlı genç, kadın erkek herkes özveriyle gayret etti. Halkımızla Kepez için projelerimizi paylaştık.

KEPEZLİLERE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM

25 yıllık çalışmalarımızla halkımızın gönlünde yer etmiştik. Çünkü tarlada izimiz harmanda yüzümüz vardı. Kurduğumuz iletişimle Kepezlilerin sevgisi daha da arttı. MUHTEŞEM BİR İLGİ GÖRDÜK. Başta kadın ve gençler olmak üzere, her siyasi görüşten, her kesimden Kepezlilerin sevgisi görülmeye değerdi. Çünkü bugüne kadarki Belediye Başkanlarımızın ve Belediye çalışanlarının getirdiği seviye daha da yükselmeliydi. Bu sebeple GERİYE GİDİŞ İSTEMEYEN KEPEZLİ;  EĞİTİMLİ, GENÇ, ÇALIŞKAN VE ALÇAKGÖNÜLLÜ BİRİNİ İSTİYORDU. İlgi bir anda bize döndü.

ANKARA’DA NELER OLDU?

Kepez’de rüzgar bizden yana esiyordu, lakin bir sorun vardı. Tek aday olarak gösterilmiştim ama bilmediğim bir belirsizlik vardı. İhtimal ki adaylıktan çektirilebilirdim. Bunun üzerine İYİ Parti İl, İlçe ve Belde Başkan ve yönetimleri ile üyeleri basın huzurunda destek açıklaması yaptı. Ardından destekçilerimden genel merkeze mail atmasını istedim. Binlerce dostumuz Genel Başkana mail attı. Herkese şükran borçluyum. Lakin belirsizlik hâlâ devam ediyordu. Eşimle 25 Ocak Cuma günü Ankara’ya gittim. İttifak olduğunu, ADAY GÖSTERİLMEYECEĞİMİ burada öğrendim. Bu konudaki resmi açıklama zaten İYİ Parti tarafından yapılacaktır.

BUNDAN SONRA NE YAPACAĞIM?

29 OCAK SALI GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASIYLA BUNDAN SONRAKİ YOL HARİTAMI AÇIKLAYACAĞIM. O güne kadar yüzlerce yol arkadaşımıza, binlerce gönül dostumuza ve KEPEZLİLERE danışacağım. Takdir milletindir.

Tarih hocalığım bana göstermiştir ki, Mustafa Kemal Atatürk, tam 100 yıl evvel Anadolu’daki mücadelesini rütbeleri sökülmüş, imkanları elinden alınmış, haksızlığa uğramış olarak sürdürmüştü. İLHAMIMIZ İŞTE TAM DA BUDUR.

Bu vesileyle sağlıklarını bu süreçte ihmal etmek zorunda kaldığım yaşlı anne ve babama, gece gündüz benimle kahır çeken, yüzlerce evin ve dükkanın kapısını çalan mütevazı eşime, bana güvenen, inanan özverili İYİ Parti mensuplarına, her partiden gönül ve destek verenlere, karşılıksız ve bir umutla yanımda olan gönüllülere, her gün dualar eden yaşlılarımıza, bizim için her türlü tehdit ve gözdağına rağmen yılmadan çabalayan dostlarıma ve saygıdeğer Kepezlilere candan teşekkür eder, saygılar sunarım.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com