Aile oğullarından haber alamıyor!

Solak ailesi hiçbir yetkiliye ulaşamadı!

Rusya’nın Kerç Boğazı’nda geçtiğimiz günlerde gemi kazası yaşanmıştı. Yaşanan kazada Bigalı, ikinci çarkçı Semih Solak’ın (25) hayatını kaybettiği belirtilmişti. Yaşanan kazadan sonra, aile oğlu ile ilgili hiçbir haber alamadı. Oğullarının öldüğü bilgisini alan baba Sadık Solak (60) gazetemize açıklamalarda bulundu. Baba Solak, oğlum hakkında hiçbir yetkiliden sağlıklı bir bilgi alamıyorum. “Benim oğlum şu anda nerede?” diyerek tepki gösterdi. Yetkililerden biran önce sağlıklı bir bilgi beklediğini dile getiren acılı baba, “Lütfen gereken yapılsın, oğlum hayatını kaybettiyse de ben görmek istiyorum” vurgusunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Kerç Boğazı’nda iki gemi kazaya karıştı. Maestro ve Candy isimli gemiler arasında yakıt transferi sırasında yangın çıktı. Çıkan yangın sonucunda 14 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi ise kurtarıldı. Kazadan sonra hayatını kaybettiği belirlenen Semih Solak’ın ailesi oğullarına ulaşamıyor.

“Kazadan sonra Semih Solak’tan bir daha haber alınamadı!”

Hayatını kaybeden kişiler arasında Bigalı Semih Solak’ta vardı. 25 yaşında olan Solak, askere gitmeden önce işsiz kalmamak için Candy isimli gemi ile denize açılmış kazadan sonradan kendisinden haber alınamamıştı.

“Aile karşısında hiçbir muhatap bulamadı!”

Bigalı Solak ailesi tüm girişlerine rağmen karşılarında hiçbir muhatap bulamadılar, oğulları hakkında en ufak bir bilgi dahi edinemediler. Baba Sadık Solak (60) gazetemize açıklamalarda bulundu.

Sadık Solak yapmış olduğu açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nde bizim sesimizi duyacak yetkililer yok mu? Kazadan dolayı benim oğlumun cesedi, dirisi, ölüsü şu anda nerede? Benim oğlumun cesedi ile şu anda kimler ilgileniyor ya da neden ilgilenilmiyor? Karşımızda hiçbir muhatap bulamıyoruz.

“Bugün-yarın çözülecek diyorlar ama sonuç yok!”

Konsolosluk konuyla ilgilendiğini belirtiyor. Şirketten bir personel müdürü de bizi arayıp ilgilendiğini belirtiyor. Bir tek onunla iletişim kuruyoruz. Ha oldu ha olacak diyerek biz oyalanıyoruz. Sözde dün gece yetkililerden bir haber alacaktık ama yine alamadık.

“Askere gitmeden önce işsiz kalmayayım diye o gemiyle açıldı”

Oğlum Candy isimli gemide çalışıyordu. Biz öldüğü haberini iki gün öne aldık. Oğlum başka bir gemide çalışıyordu, 20 gün önce o gemiye bindi. Eve gelecekti, tekrar görüşmeler yaparak, askere gitmeden önce boş kalmamak için bu gemiyle denize açıldı.

“Çocuğum öldüyse öldü ben bilgi istiyorum”

Çocuğumla görüştüğümde gemiyle İstanbul’a gittiklerini sonrasında Suriye’den Rusya’ya açıldıklarını söyledi. Başka bir gemi ile yük aktaracaklarını belirtti. Bende akşam haberlerde iki geminin yandığını görünce umudumu kestim. Çocuğumu telefonla aradım ulaşamadım. Yetkililere soruyorum, çocuğum öldüyse öldü ama bilgi istiyorum.

Yetkililere ulaşabilmek için şu anda mücadele ediyorum. Oğlum öldüyse bile ben görmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

“Gereken neyse yapılsın!”

Semih Solak’ın amcası İsmail Solak, “Semih, öldü mü kaldı mı? Bize yalan, yanlış bilgiler geliyor, canımız iyice sıkıldı. Ben artık sağlıklı bir bilgi istiyorum. Ailecek yetkililere, gemi sahiplerine herkese ulaşmak istiyoruz. Bugün beşinci gün sesimizi duyuramıyoruz. Lütfen gereken neyse yapılsın!” vurgusunda bulundu.

Kaptan Gürdağ’dan da haber alınamıyor

Öte yandan patlayan Maestro gemisinin 2. Kaptanı 31 yaşındaki Ahmet Gürdağ’dan da bir süredir haber alınamıyor. 4 Türk’ün yaşamını yitirdiği patlamada, üç arkadaşıyla birlikte kaybolan Gürdağ’ın Gelibolu’da oturan ailesinin acı bekleyişi sürüyor.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com