Usta Adanalılar, 17 Metrelik Kebapla Açılacak!

Beytullah Kılıç, Alper Demir ve Yakup Doğanoğlu isimli üç Adanalı arkadaşın açtığı Usta Adanalılar Kebap Salonu, resmi açılışını Çanakkale’ye özel 17 metrelik kebapla yapacak. İşletme sahiplerinden Beytullah Kılıç, şubat ayı gibi yapacakları açılış öncesi GÜNDEM’e özel açıklamalarda bulundu…

Ağızları tatlandıran Adana kebapları, bundan böyle Çanakkale’de de en birinci adresten servis edilecek! Yakın zaman önce Çanakkale’ye gelerek tüm kebapçı dükkanlarını gezen ve Adana’ya ait yöresel tatların şehirde yeteri kadar tanıtılmadığını gözlemleyen üç arkadaşın açtığı Usta Adanalılar Kebap Salonu daha şimdiden oldukça rağbet görüyor…

“Çanakkale’de Adana yöresinin eksikliğini gördük”

İşletme sahiplerinden Beytullah Kılıç, GÜNDEM’e özel yaptığı açıklamalarda Usta Adanalılar’ın çıkış öyküsünü şöyle anlatıyor: “Biz daha önceden de Altınoluk tarafındaydık. Orada çalışıyorduk. Sonra bu taraflara gelince Adana yöresinin eksikliğini gördük. Bir ay kadar bir araştırma yaptık. Çanakkale’nin bütün kebapçılarına gittik, herkesi ziyaret ettik. Ve bunun sonunda da Adana’nın yöresine ait hiçbir özel bir şey olmadığını daha da iyi anlayınca böyle bir yer açmaya karar verdik.”

“Babalar emekli oldu, oğulları devraldı”

Kılıç, kebap işinde yıllara dayanan engin tecrübelerinin kaynağını ise babalarına borçlu olduklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam ediyor. “Benim babam da daha önceden kebapçıydı, diğer arkadaşlarımızın babası da öyle. Babalar emekli olunca oğulları devraldı gibi oldu bizim durum… Toplamda şu an 7 kişiyiz. Hepimiz Adanalıyız. Adana mutfağı dışında diğer et türlerine de aşinayız. Her birine de gayet güzel talep var.”

“Ciğer, Adana kebabı solladı!”

Beytullah Kılıç, ürün çeşitliliğinden bahsederken mutfağın en çok satan ürünlerini ise şöyle anlatıyor: Adana kebap, usta kebap, açma kebap, ikiyüzlü kebap, kaburga, pirzola, kuşbaşı, metrelik kebap, ciğer… Bizde çeşit çok! Ama en çok Adana kebapla ciğer gidiyor. Hatta ciğer, Adana kebabı sollamak üzere! Pazarları da incik yapıyoruz mesela, o sadece pazara özel oluyor. Gün içinde tüketiliyor.”

“Etimizin lezzet sırrı, zırhtan çekilmesinde!”

Çanakkale’de çok fazla kebap dükkanı olduğunu ama kendilerinin lezzet açısından pek çoğundan sıyrıldığını söyleyen Kılıç “Mesela bizim bütün etlerimiz zırhta çekilir. Asla makine kullanmayız. Etlerimizi kendimiz temin edip, dükkana getirip tüm sinirleri burada temizliyoruz. Bütün işlemlerini kendimiz yapıyoruz. Ki zaten etimizi makinada çekmiş olsaydık normal bir kebapçı olurduk” şeklinde konuşuyor.

“Çanakkale’ye özel 17 metrelik kebap yapacağız!”

Beytullah Kılıç, sözlerini tamamlarken şubat ayında yapmayı planladıkları açılışa da değinerek şu ifadelere yer veriyor: “Şubat’ın ortasında, Çanakkale’ye has bir açılış yapacağız. Sokağımızı kapatıp 17 metrelik bir kebap yaptıracağız. Emniyetten gerekli izinleri de alacağız. Ki görüşmeleri yaptık zaten, bir sorun da çıkmayacaktır. Şimdiden ocağımızı hazırlatıyoruz. 17 metrelik bir Adana olacak, tek profilde çıkacak. Tüm Çanakkale halkını bekliyoruz!”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com