‘Uğur Mumcu Her Gün Haklı Çıktı!’

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu katledilişinin 26’ıncı yılında, Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde ‘Uğur Mumcu her Gün Haklı Çıkıyor’ isimli panelde anıldı. Panele CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel ile çok sayıda siyasi isim ve vatandaş katıldı.

Hain bir cinayete kurban giden Uğur Mumcu, ölümünün üzerinden geçen 26’ıncı yılda Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde düzenlenen ‘Uğur Mumcu her Gün Haklı Çıkıyor’ isimli panelle anıldı. Panelde Mumcu’nun hayatı ve fikirleri anılarak konuşmalar gerçekleştirildi.

Dil Derneği Başkanı Sevgi Özel “Gençlerimizden isteğim, Uğur Mumcu’nun kitaplarını okuyun. Onu anmak ve anlamak için bu çok önemli. Özellikle genç siyasetçilere öneriyorum. Bu çağda, günümüzde kulaktan dolma olan bilgiler, inkar ve iftira siyaseti ile halkı kandırma amacı ve aracı olmuş durumda” şeklinde konuştu.

“Mustafa Kemalce düşünmek suç oldu!”

Mumcu’nun ölümünün üzerinden geçen 26 yılda ülkenin giderek kötüye gittiğinin altını çizen Özel “Bu süre zarfında traşlıların yerini sakallılar aldı. Amerikan rüyası kuranlara Arap hayranı çakma Osmanlılar eklendi. Ulusalcı olmak suç, cumhuriyetin değerlerini savunmak suç, Mustafa Kemalce düşünmek suç oldu” sözlerini kullandı.

Panel kapsamında gerçekleştirilen konuşmaların ardından ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sevgi Özel’e çiçek sundu.