“Bursa’dan 20 Milyonluk Yatırım Bekliyoruz!”

2018 yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, İl Özel İdaresi’nde gerçekleştirildi. Çanakkale’ye yapılacak yatırımların görüşüldüğü toplantıya Başkanlık yapan Vali Orhan Tavlı, Bursa Bölge Müdürlüğü’ne yönelik yaptığı konuşmasında “Geçtiğimiz yılın telafisi için 2019’da, Bursa’dan bölgemize 20 milyonluk bir yatırım bekliyoruz. Çanakkale ve Bursa her açıdan entegre edilmeli, bu iki şehri ayrı düşünemeyiz” şeklinde konuştu.

İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi Toplantı Salonuʼnda gerçekleştirilen ve Çanakkale’ye yönelik yatırımların, sorunların ve değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, açılış ve saygı duruşu ile başladı.

Toplantıda pek çok bölge müdürlüğünden çok sayıda yetkili şehre yönelik değerlendirme ve taleplerde bulunurken Vali Tavlı, ilk olarak geçtiğimiz yılın kapsamlı bir değerlendirmesini yaptı.

“2018 Çanakkale yılı oldu!”

Vali Tavlı, 2018’in şehir için oldukça verimli geçtiğini belirterek şöyle konuştu:

“Özellikle 2018’in Troya yılı ilan edilmesinin de katkısıyla geçtiğimiz sene şehrimiz için oldukça verimli geçti. Az maliyetle çok iş yaptık. 1915 Köprüsü başta olmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın da öncülük ettiği çok sayıda projeyi hayata geçirdik. Köprünün yapımının tamamlanması da büyük bir özveri ile 1 yıl öne çekildi. Umarız, 2019 çok daha parlak bir sene olacak.”

Vali Orhan Tavlı, konuşmalarında Bursa Bölge Müdürlüklerine yönelik 2019 yılı yatırım beklentilerini açıkladı. 2019’da şehre yönelik yatırımların giderek devam etmesini temenni ettiğini belirten Tavlı şu ifadeleri kullandı:

“2018 telafi edilmeli”

“Özellikle Bursa’dan 2019 yılı için güzel yatırımlar bekliyoruz. 2018’in bütçe açısından telafisi için şehrimize 20 milyonluk bir yatırım şart. Çanakkale ve Bursa’yı her açıdan entegre etmeliyiz. Bu iki şehri ayrı düşünemeyiz. O sebepten kaynak yönünden destek sağlanması için buradan belirtmiş olalım.”

Toplantı, bölge müdürlüklerinin ve diğer kurumların yaptıkları sunumların ardından Vali Orhan Tavlı’nın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com