Nakil sorunu adada bir can daha aldı

Geçtiğimiz hafta alp krizi geçiren Gökçeada’nın sevilen esnaflarından Hasan Ataman, uzun süre Çanakkale Devlet Hastanesi’ne 3 saati aşkın bir süre Çanakkale’ye nakledilemeyince hayatını kaybetti.

66 yaşındaki ağır yaralı Sabri Kaya, Gökçeada’dan Çanakkale Devlet Hastanesi’ne nakli için Bandırma Feribotu yetkilileri tarafından talep edilen 5 bin TL ödenemeyince hastaneye tam 20 saat geç ulaştı. Yaşlı adamın dün vefat ettiği bilgisi ajanslara düşer düşmez, bu kez ise kalp krizi geçiren Hasan Ataman’ın Gökçeada’dan Çanakkale’ye nakli söz konusu oldu. Fakat aynı yetkililer, bu kez ise para talebinde bulunmadan Ataman’ı Çanakkale’ye naklettiler. Uzun süre nakil bekleyen Gökçeada’nın sevilen esnaflarından Ataman’ın da beyin ölümü gerçekleşti.

Sabri Kaya’nın ailesine düşen ateş soğumadan bu kez ise Ataman’ın da kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Gökçeada’da yaşayan Ataman, ilk olarak Gökçeada Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan ilk tedavinin ardından saatler sonra Çanakkale’ye nakledilen Ataman, gece görüşü olmasına rağmen helikopterin adaya gelmemesi nedeniyle feribotun ücretsiz gerçekleştirdiği özel seferiyle Çanakkale’ye sevk edildi. Burada gerekli müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşen Ataman’ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

CENAZE TÖRENİ BUGÜN

Ataman’ın cenazesi bugün (24.01.2019 Perşembe Günü) öğle namazına müteakiben kılınacak namazın ardından Şahinkaya mezarlığına defnedilecek. Bu durum akıllara şu soruyu getiriyor; vatandaşların temel bir hak olan gerekli sağlık hizmetini alabilmeleri için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor?

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com