Fırtına Geliyor! Gemi Seferleri değişti!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü fırtına uyarısında bulunuldu. Fırtınanın tahmini hızı 80 km’ye ulaşacak. GESTAŞ tarafından yapılan bilgilendirmede ise sefer saatlerinde değişiklikler ve iptaller meydana geldiği duyuruldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından fırtına uyarısı yapıldı. Güney yönlerden fırtına bekleniyor.

Yapılan uyarıda, “Değerlendirmelere göre; rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetini arttırarak, bölgemizin kıyı kesimlerinde güney yönlerden fırtına (50-80 km), yer yer 90 km şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın yarın (Perşembe), öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi, Cuma günüde Kıyı Ege’de etkili olması beklenmektedir. Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” cümleleri yer aldı.

GESTAŞ tarafından yapılan bilgilendirmede ise, Geyikli-Bozcaada arasında yapılan saat 14.00 ve 15.00 seferlerinin iptal edildiği duyuruldu. Gökçeada-Kabatepe seferlerinde saat değişikliği meydana geldi. Gökçeada’dan hareket edecek saat 18.00 seferi 17.00’ye, Kabatepe’den hareket edecek olan saat 20.00 seferi ise 19.00’a alındı.

Tunahan Ünsal