CHP’li Ceylan: “Türk köylüsünü fakirleştirdiler!”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, hafta sonu Biga ve Gelibolu ve Bayramiç’te temaslarda bulundu. Ceylan, ziyaretleri esnasında AK Parti hükümetini hedef alarak “Türk köylüsü fakirleşirken Tayvan, Somali, Polonya çiftçisi AK Parti sayesinde zenginleşiyor” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Bütçe görüşmeleri ve torba kanunların ardından Meclis Genel Kurul görüşmelerine verilen arada Çanakkale’ye geldi. Vekil Ceylan ziyaretlerine İlçe Başkanı Sururi Savaş, Belediye Başkan Adayı Mert Uygun, İl Genel Meclisi Adayları Zeki Sezer, Sadık Göğüsgeren, ilçe yöneticileri ve gençlik kolları ile birlikte Bayramiç Söğütgediği, Köy Hayrına katılarak başladı.

“Türk köylüsü fakirleşiyor”

Burada vatandaşlar ile sohbet eden ve sıkıntılarını dinleyen Ceylan, 1 Nisan günü yeni bir Türkiye’ye uyanacağımızı söyledi. İktidarın 16 yıllık süreçte tarımı yavaş yavaş bitirdiğini ileri süren Ceylan, “Bakliyatın ardından soğandan da ithalat harcını kaldırarak, yine çiftçiyi vurdular. Türkiye’de köylü her geçen gün biraz daha fakirleşerek üretimi terk ederken, Tayvan, Somali, Polonya çiftçisi AKP sayesinde zenginleşiyor” diye konuştu.

“Ülkeyi 16 yılda ithalata mahkum hale getirdiler”

Özgür Ceylan, Söğütgediği Köy Hayrının ardından beraberindekiler ile Kaz Dağları eteklerinde bulunan Bayramiç’e en uzak köy olan Karaköy’e geçtiler. Karaköy’de kıraathanelerde bulunan vatandaşlar ile sohbet eden Ceylan, ülkenin içinde bulunduğu krizi ve CHP’nin çıkış önerilerini anlattı. Çiftçinin içinde bulunduğu durumu aktaran Ceylan, “Türkiye’nin her bir noktasında çiftçiler üretimden geri çekiliyorlar. AKP kendi kendine yeten bir ülkeyi on altı yılda ithalata mahkum bir hale getirmiş durumda” diye konuştu.

Esra Çanlı