“Amaç; gençlerin İslami bilgisi arttırmak!”

Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın il ve ilçelere din görevlilerinden oluşan “gençlik koordinatörü” ataması yapmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Özler “Bu atamanın amacı gençlerin İslami bilgilerini artırmak ve manevi değerlerine sahip çıkmalarını sağlamak” diye konuştu.

Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın il ve ilçelere din görevlilerinden oluşan ‘gençlik koordinatörü’ atamasını son derece yerinde bir uygulama olarak bulduğunu söyledi.

“Gençler öz kimliklerine sahip çıkacak…”

Özler, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “gençlik koordinatörlüğünün amacı gençlerin İslami bilgilerini artırmaktır. Burada amaç, gençleri camilerle ve din görevlileriyle buluşturacak projeler üretilmesi, doğru din eğitimi almış, dinine, vatanına, milletine faydalı bir gençlik oluşmasına katkı sağlamak. Böylece aile desteklerinin arttırılmış olup milli ve manevi değerlere uygun sosyalleşmelere imkân oluşturulacaktır. Uygulamayı, gençlerin öz kimliklerine sahip çıkmalarını sağlayacak olması açısından da son derece faydalı buluyorum” dedi.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com