Truva Deve Güreşleri Festivali Düzenlendi

6. Büyük Truva Deve Güreşleri Festivali, geçtiğimiz gün Çanakkale Belediyesi kurban satış alanında geniş bir katılımla düzenlendi. Çanakkale ve çevre illerden getirilen 180 deve güreştiği festivalle ilgili konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan “develere eziyet edilmeyip aksine sahiplerince korunup kollandığı bir festival oldu” şeklinde konuştu.

6. Büyük Truva Deve Güreşleri Festivali, geçtiğimiz gün Çanakkale Belediyesi kurban satış alanında geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Festivalde, Çanakkale ve çevre illerden getirilen 180 pehlivan deve güreşti.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği festivale, CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve çok sayıda partili de katıldı.

Deve sahiplerine ödüllerini Gökhan Verdi

Güreşler sonunda dereceye ise Kaltun ve Tuhan isimli develer girdi. Deve sahiplerine ödüllerini Başkan Ülgür Gökhan takdim etti.

Ağalık kupası finalinde ise Jet Baba ve Su perisi isimli iki deve oldukça zor bir güreşe imza attılar. Güreşin neticesinde gülen taraf ise Su perisi isimli deve oldu.

“Deve güreşleri kültürel değerimizdir”

Başkan Gökhan, müsabakaların sonunda yaptığı kısa değerlendirmede “Kültürel değerlerimizden, bilindiğinin aksine develere eziyet edilmeyip, sahiplerince korunup, kollandığı deve güreşlerinin bir yenisini daha kent halkıyla buluşturduk” şeklinde konuştu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com